Helios sprzedał udziały w Foodio Concepts

Spółka Helios zakończyła negocjacje i zawarła umowę sprzedaży wszystkich swoich udziałów w spółce Foodio Concepts. Nabywcą jest spółka 5m Square Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, będąca inwestorem zewnętrznym zainteresowanym kontynuacją działalności gastronomicznej Foodio Concepts – poinformowała Agora w komunikacie.

“Jednocześnie Helios S.A. rozwiązała umowę inwestycyjną, zawartą 6 marca 2018 r. z Piotrem Grajewskim oraz Piotrem Komórem w przedmiocie wspólnej inwestycji w Foodio Concepts” – czytamy w komunikacie.

Pandemia uderza w Foodio Concepts

Przypomnijmy, że 30 kwietnia do sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Foodio Concepts, która zarządzała dwiema markami restauracyjnymi: Papa Diego z kuchnią meksykańską i Van Dog z hot-dogami.

„Sytuacja finansowa spółki uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie jakichkolwiek działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zarząd Foodio Concepts podjął uchwałę o złożeniu wniosku o upadłość. Jednocześnie w dniu dzisiejszym (30 kwietnia) rozpoczęto negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów spółki’ – poinformowała wówczas zarząd Agora S.A.  Foodio Concepts wchodzi w skład grupy Helios, której właścicielem jest Agora S.A.

Strategia rozwoju obu marek, czyli Papa Diego i Van Dog, obejmowała dotychczas lokowanie punktów gastronomicznych zarówno w galeriach handlowych, jak i obiektach typu mixed-use.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.