Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Vis à Vis Wilanów wzbogaca przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową

Paryski Disneyland, park Motiongate w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy dziedziniec Luwru. Co łączy te miejsca? Niesamowite francuskie karuzele, które od lat wzbudzają podziw ludzi na całym świecie. Teraz do grona tych miejsc dołącza Vis à Vis Wilanów, gdzie od 25 lipca działa wyjątkowa i unikatowa na skalę kraju karuzela kultowej firmy Concept 1900, tym razem w stylu safari.  

Obiekt Vis à Vis Wilanów należy do firmy Capital Park, która jest wystawcą jesiennych targów SCF CEE 2020.

– Vis à Vis Wilanów to miejsce otoczone licznymi terenami rekreacyjnymi, takimi jak Park w Powsinie czy Park Natoliński. Z tego względu nasze Centrum łączy w sobie dwie główne funkcje – format convenience, gwarantujący dogodne codzienne zakupy oraz unikatową przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową. Skupiamy wokół Vis à Vis wspaniałą społeczność, zatem chcieliśmy stworzyć dla naszych sąsiadów wyjątkową atrakcję, która byłaby jedyna w swoim rodzaju. I to się udało! Postawiliśmy na karuzelę ale karuzelę wyjątkową, która przeniesie zarówno dzieci, jak i naszych dorosłych gości w bajkowy świat pełen wrażeń – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członkini zarządu w Grupie Capital Park.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Jedyna taka karuzela w Warszawie

Projekt karuzeli w stylu safari został zrealizowany specjalnie na zamówienie Vis à Vis Wilanów. Jest to jedyna taka karuzela w mieście! Zgodnie z tradycją umieszczono na niej rzeźby dzikich zwierząt. Wszystkie są barwne, ręcznie malowane i poruszają się w rytm stylowej muzyki: kołyszą się lub galopują. Ręcznie malowane ilustracje w stylu safari zdobią też fasadę karuzeli. Karuzela jest oświetlona zatem wieczorem nabiera dodatkowego klimatu. Cały projekt zrealizowany we Francji przez firmę Concept 1900 to dzieło sztuki, które dosłownie chce się fotografować!

Wyjątkowa karuzela na stałe zagościła na placu Vis à Vis Wilanów i jest dostępna dla wszystkich od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-19:00. Jednorazowy przejazd trwa ok. 3 minut i kosztuje 5 złotych, za bilet można zapłacić zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Nowa atrakcja idealnie wpisuje się w klimat Vis à Vis Wilanów – miejsca dla miłośników rozrywki na najwyższym poziomie, w którym można kreatywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jazda na karuzeli jest bezpieczna i komfortowa. W trosce o zdrowie uczestników po każdej jeździe wszystkie elementy karuzeli są dezynfekowane przez pracowników obsługi.

Twórcą karuzeli jest znana na całym świcie firma Concept1900 – posiadająca ponad 35 lat doświadczenia i zatrudniająca zespół wysoce wykwalifikowanych projektantów, malarzy oraz rzeźbiarzy. W jej pracowniach powstają karuzele serii Jules Verne zaprojektowane i produkowane na specjalne zamówienie jako alternatywa dla klasycznych karuzel z końmi. Tworzone w tym miejscu karuzele są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych projektów. Zamawiają je największe parki rozrywki tj. Disneyland w Paryżu, Park Asterix (Francja), park Motiongate (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a także projektanci mody oraz luksusowe marki znane na całym świecie: Louis Vuitton, BMW czy Longines (szwajcarska firma zegarmistrzowska). Obecnie firma ma swoją siedzibę w historycznym miejscu, 150 km od Paryża, w dawnej fabryce szkła znanej także z działalności w Polsce – Saint Gobain.

Capital Park wystawcą SCF CEE 2020

Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, od blisko 5 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa stworzyła wysokiej jakości portfel nieruchomości składający się z nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej klasy A, obejmujący przede wszystkim takie aktywa jak Eurocentrum Office Complex czy Royal Wilanów oraz jest w trakcie budowy flagowego projektu rewitalizacyjnego – ArtN w centrum Warszawy. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 304.000  m2 i wartości rynkowej 2,4 mld PLN, z czego 77% stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie – najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.