PARTNERZY PORTALU

Atrium zbywa portfolio 5 nieruchomości handlowych w Polsce

Atrium European Real Estate sprzedało 5 nieruchomości handlowych do Metropol Group. Ich łączna powierzchnia wynosi ok. 45 tys. metrów kwadratowych.

Sprzedane (tzw. „Tyrion portfolio”) składa się z następujących nieruchomości: wolnostojącego Media Markt w Gdyni, Atrium Olkusz, Atrium Świętochłowice, Atrium Siemianowice i Atrium Gama w Radomiu.

Obiekty handlowe typu convenience

Są to nieruchomości typu ,,convenience”, które świetnie wpisały się już w lokalne środowisko i cieszą się bliskością prężnie rozwijających się obszarów mieszkaniowych.

Pośród najemców znajdują się znane międzynarodowe i lokalne marki takie jak: Bricomarche, OBI, Carrefour, Biedronka, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann, Media Expert czy Pepco.

Dzięki bardzo dobrej lokalizacji nieruchomości są widoczne i łatwo dostępne zarówno dla poruszających się samochodami jak i środkami komunikacji miejskiej czy dla pieszych.

– W pierwszej połowie roku zamknięto kilka transakcji w sektorze handlowym, oczywiście większość z nich sfinalizowano w pierwszym kwartale. Jednakże odnotowaliśmy również kilka transakcji już w trakcie trwania pandemii. Były to głównie obiekty typu convenience, wolnostojące sklepy spożywcze, dodatkowo znaczna część tych obiektów miała potencjał przebudowy lub rozbudowy. Zainteresowanie inwestorów projektami tego typu dostrzegamy już od dłuższego czasu. Pięć nieruchomości sprzedanych przez Atrium to właśnie takie obiekty, dobrze spozycjonowane na lokalnych rynkach, z bardzo dobrym tenant-mixem, odnotowujące znakomite wyniki. Dzięki temu, pozostały odporne na ostatnie zawirowania rynkowe, o czym świadczy fakt, że liczba odwiedzających powróciła do przeciętnego poziomu z początku roku w ciągu około dwóch tygodni od otwarcia centrów handlowych. Transakcja ta pokazuje, że inwestorzy są dalej zainteresowani nieruchomościami handlowymi, pod warunkiem, że te spełniają pewne kryteria – komentuje Piotr Łopusiński, Senior Consultant, Investment, Avison Young.

Atrium przy sprzedaży doradzały firmy Avison Young, JLL i Dentons. Z kolei kupujący korzystał z usług prawnych Greenberg Traurig.

Portfolio Atrium European Real Estate

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na dzień dzisiejszy w portfolio Grupy znajduje się 26 centrów i nieruchomości handlowych zlokalizowanych w czterech krajach, o łącznej wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej powyżej 809 tys. mkw. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS. W styczniu 2020 r. Atrium ogłosiło nową strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie mieszkaniami na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Projekty

galeria handlowa
15 000 m2
Atrium Gama zlokalizowane jest w centrum Radomia, u zbiegu ulicy Mireckiego i ulicy Wernera. Obiekt należący do Grupy Atrium ma…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy