Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

EDS: ruszają prace nad obiektem w Nowym Dworze Maz. W planach są kolejne

Pomimo panującej na rynku sytuacji związanej z pandemią koronowirusa, spółka EDS Retail Park kontynuuje prace nad kolejnymi parkami handlowymi. Chodzi o obiekty w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Redzie. 

– Uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę park handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim o powierzchni 1,450 tys. mkw. GLA. Prace ruszą 30 września. Park jest w pełni skomercjalizowany, a najemcami są KIK, Deichmann, oraz Rossmann – informują redakcję retailnet.pl przedstawiciele firmy EDS.

Nowa inwestycja w Redzie

To jednak nie wszystkie nowe inwestycje planowane przez trójmiejską spółkę. W planach już na 2021 rok jest budowa parku handlowego w Redzie, który zgodnie z nową koncepcją budowy będzie składał się nie tak jak pierwotnie zakładano z jednego, a z dwóch budynków. 

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Jeden będzie zajęty przez operatora spożywczego, czyli sieć ALDI. W drugim znajdzie się mix różnych najemców, w tym m.in. KiK czy Dealz. W związku ze zmianami w projekcie, rozpoczęcie budowy zostało przełożone na I kwartała 2021, a otwarcie planowane jest na IV kwartał 2021 – słyszymy od przedstawicieli EDS.

Rozwój EDS Retail Parków

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Spółka samodzielnie, kompleksowo realizuje przedsięwzięcia – od wyszukania najlepszej lokalizacji działki, projektu budowlanego po wykonawstwo i komercjalizację powierzchni.

Inwestycje realizowane przez EDS Retail Park charakteryzują się uznanymi najemcami sieciowymi, pozyskanymi dzięki wnikliwej analizie lokalizacji obiektów. Parki powstają przy kluczowych dla regionu drogach wojewódzkich lub krajowych, w miejscach z doskonale funkcjonującą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Często są pierwszymi tego typu obiektami w poszczególnych miejscowościach.