Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce

Primark, międzynarodowa firma odzieżowa, 20 sierpnia br. otwiera swój pierwszy sklep w Polsce, w centrum handlowym Galeria Młociny w Warszawie. Nowy sklep zajmuje 3 660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach i prezentuje najnowszy koncept sklepów Primark. W środku znajduje się 30 kas i 35 przymierzalni oraz bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

Sklep w Galerii Młociny to 382. lokalizacja sieci Primark, która działa na 13 rynkach. Primark po raz pierwszy wszedł na rynek Europy Środkowo-Wschodniej w 2019 roku, otwierając sklep w Lublanie w Słowenii. Firma ogłosiła także dalsze plany ekspansji w regionie – planowane jest otwarcie drugiego sklepu w Polsce w 2021 roku w Poznaniu, dwóch sklepów w Czechach – w Pradze w 2020 roku i w Brnie w 2022 roku oraz sklepu w Bratysławie na Słowacji w 2022 roku.

Maciej Podwojski, Sales and Operations Manager w Primark Polska

– Cieszę się, że możemy wreszcie otworzyć drzwi pierwszego sklepu Primark w Polsce i zaoferować „niesamowitą modę w niesamowitych cenach” klientom z Warszawy oraz spoza stolicy. Chciałbym z tego miejsca podziękować całemu naszemu zespołowi, który ciężko pracował, abyśmy mogli przywitać naszych klientów i umożliwić im zakupy w bezpiecznym dla wszystkich środowisku – mówi Maciej Podwojski, Sales and Operations Manager w Primark Polska.

Wewnątrz nowego sklepu, który stworzył ponad 250 miejsc pracy, wprowadzono liczne środki bezpieczeństwa, mające chronić pracowników i klientów.

Oferta pierwszego sklepu Primark w Polsce

Sklep Primark w Galerii Młociny będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i artykuły wyposażenia domu. Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark, wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu. Asortyment ten jest częścią inicjatywy Primark Cares, zgodnie z którą Primark, jako firma odpowiedzialna, chce sukcesywnie powiększać asortyment produktów wykonanych z materiałów ekologicznych oraz bardziej przyjaznych środowisku.

Informacje o Primark

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” (‘Amazing Fashion at Amazing Prices’). Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 380 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 70 tys. osób, a w roku obrotowym 2018/19 otworzył 15 sklepów, tworząc ponad 4,5 tys. miejsc pracy.