Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

SCF 2020: SHOPP.CITY i Nuvalu z 4 parkami handlowymi

Plany są ambitne, w ciągu najbliższych 36 miesięcy przewidziane jest uruchomienie czterech nowych parków handlowych, a w opracowaniu są już kolejne projekty. Wyłącznym partnerem w obszarze komercjalizacji nowych kompleksów handlowych jest Nuvalu Polska.

SHOPP.CITY wraz z Nuvalu Polska są wystawcami Shopping Center Forum 2020 CEE.

Firma SHOPP.CITY na deweloperskim rynku handlowym nie jest nowym graczem, jako land developer uczestniczyła przy realizacji między innymi Galerii Północnej w Warszawie, Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim oraz otwartym pod koniec marca 2020 roku Parku Handlowym Siedlce w Białkach. Na przełomie 2021 i 2022 roku planowane jest uruchomienie czterech nowych parków handlowych w Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Słupsku oraz Włocławku o łącznej powierzchni ponad 50 tys. mkw. GLA. Po oddaniu ich do eksploatacji SHOPP.CITY znajdzie się w gronie największych deweloperów parków handlowych w Polsce pod względem GLA. 

Parki handlowe w natarciu

Koncepcja rozwoju wykorzystuje formułę power centers, nowoczesnych parków handlowych zlokalizowanych w centrach miast, na ich skraju przy dużych skupiskach ludzkich oraz pod nimi, przy ważnych węzłach komunikacyjnych, które obsłużą mieszkańców zarówno miast, jak i okolicznych powiatów. Celem jest zapewnienie klientom dostępu do nowoczesnej i wszechstronnej oferty handlowej. Projekty poza ofertą retail parku oraz DIY powstają we współpracy z operatorem spożywczym sieci Selgros, który swój pierwszy w Polsce obiekt w nowym formacie zrealizował w Parku Handlowym Siedlce w Białkach, a kolejny będący już na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę powstanie w Słupsku przy ulicy Szczecińskiej.

Za opracowanie koncepcji komercjalizacji oraz najem powierzchni handlowej w powstających centrach odpowiada Nuvalu Polska, wiodąca polska firma doradzająca klientom na rynku nieruchomości komercyjnych. SHOPP.CITY wraz z doradcami Nuvalu Polska pracuje już nad kolejnymi projektami. – Przy projektach SHOPP.CITY skupiamy się na zaoferowaniu jak najszerszej oferty w jednym miejscu, również z operatorami nie działającymi do tej pory w parkach handlowych, co wnosi powiew świeżości na rynek powierzchni handlowych w Polsce. Mamy ambitne ale i konkretne plany, wspólnie przygotowujemy kilka kolejnych lokalizacji. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w rozwoju tej koncepcji. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy będziemy skutecznie wspierać naszego partnera w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych – mówi Piotr Wasilewski, Dyrektor działu Retail w Nuvalu Polska.

Projektowaniem wyżej wymienionych obiektów zajmuje się Warszawska pracownia Bulak Projekt, która ma w swoim dorobku między innymi Galerie Siedlce czy Galerie Jurowiecką w Białymstoku.

SHOPP.CITY i Nuvalu Polska na SCF 2020 CEE

SHOPP.CITY wraz z Nuvalu Polska będzie jednym z wystawców na targach Shopping Center Forum, które odbędą się w Warszawie (Centrum EXPO XXI) w terminie 15 – 16 września 2020 roku. Odwiedzający będą mogli zapoznać się ze szczegółami nowych projektów parków handlowych na stoisku 2.6