Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Centrum Designer Outlet Kraków na Shopping Center Forum 2020

KG Group – deweloper realizujący centrum outlet w Krakowie – zaprezentuje swój obiekt na targach Shopping Center Forum 15–16 września 2020 roku. Designer Outlet Kraków zostanie zaprezentowany na stoisku ROS Retail Outlet Shopping.

Otwarcie Designer Outlet Kraków jest planowane na jesień 2022 roku.

KG Group, inwestor i deweloper centrów handlowych znany między innymi z oferty parków handlowych Atut, przedstawi swój flagowy projekt, który powstaje w Krakowie przy ulicy Nowohuckiej – Designer Outlet Kraków. Krakowski obiekt dołączył do sieci Designer Outlet, którą zarządza ROS Retail Outlet Shopping, jeden z wiodących europejskich operatorów centrów outletowych. Centra Designer Outlet funkcjonują w Niemczech, na Węgrzech, w Chorwacji i Portugalii, a także w Polsce – w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu.

Obiekt będzie oferować produkty ponad 120 modowych i lifestylowych marek w cenach obniżonych o 30–70 proc. w porównaniu z cenami regularnymi. Designer Outlet Kraków powstaje na łącznej powierzchni handlowej ponad 20 tys. mkw. W centrum znajdzie się sześć kawiarni i restauracji. Nowoczesny projekt architektoniczny centrum wprowadza rozwiązania, w których zastosowano połączenie elementów szklanych i miedzianych. Koncepcja wpływa na ciepłą i przyjazną atmosferę wnętrza, a także wpisuje obiekt w nowoczesny styl miejski, zachęcający do odwiedzin.

Lokalizacja Designer Outlet Kraków

Centrum będzie się znajdować w istniejącej już strefie handlowej przylegającej do Expo Kraków. To bardzo korzystna lokalizacja – ze względu na bliskość dynamicznie rozwijającej się infrastruktury mieszkaniowej. Obiekt jest doskonale skomunikowany z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław, oraz z drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko są głównymi krajowymi trasami przelotowymi, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską – jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się między dzielnicami. Obiekt znajduje się w centralnej części miasta, w strefie od lat kojarzonej z handlem.

Według badań GfK z lutego 2020 roku obszar oddziaływania centrum to 4,86 miliona mieszkańców oddalonych o maksymalnie 90 minut jazdy samochodem. Z kolei potencjał turystyczny to ponad 14 milionów turystów, którzy odwiedzili Kraków w 2019 roku (dane Małopolskiej Organizacji Turystycznej).

Do dyspozycji klientów będzie 2000 miejsc parkingowych w systemie podziemnym i naziemnym. Tuż obok centrum planowany jest przystanek autobusu miejskiego. Designer Outlet Kraków stanie się nowym miejscem zakupów typu outlet dla Krakowa i regionu Małopolski, a także punktem odwiedzin dla ogromnej rzeszy turystów wizytujących Kraków co roku.

Otwarcie Designer Outlet Kraków planowane jest na jesień 2022 r.

KG Group S.A. to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych.

Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Krakowie (Atuty Złocień, Ruczaj i Grażyny), Węgrzcach koło Krakowa oraz w Pruszkowie i w Bełchatowie. W budowie znajduje się natomiast Atut Bielany w Krakowie, a w planach są kolejne centra Atut Kraków przy ul. Nowohuckiej oraz obiekty w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej.

ROS Retail Outlet Shopping z siedzibą w Wiedniu oraz spółkami partnerskimi w Polsce, we Włoszech i Francji to niezależna firma doradztwa i zarządzania nieruchomościami handlowymi, specjalizująca się w obiektach typu Designer Outlet oraz innowacyjnych koncepcjach zakupowych w całej Europie. Założyciele spółki – Thomas Reichenauer i Gerhard Graf są zaangażowanymi profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w zakresie europejskiego rynku centrów outlet, a także uznanymi osobistościami w branży. Chociaż firma ROS została założona w 2011 roku, co czyni ją jedną z najkrócej działających spółek w tej dziedzinie, już znalazła się w pierwszej dziesiątce operatorów centrów outlet w Europie.

Spółka ROS Retail Outlet Shopping zarządza każdym etapem projektu: od znalezienia właściwej lokalizacji, przez realizację, aż po wszystkie aspekty zarządzania operacyjnego. Zrównoważony rozwój centrów wspierany jest przez silne zarządzanie markami, wysokiej jakości standardy sprzedaży detalicznej i obsługi klienta, a także innowacyjne podejście marketingowe – zapewniane przez profesjonalny zespół zarządzający wyższego szczebla.

Portfolio ROS Retail Outlet Shopping obejmuje Designer Outlet Soltau, City Outlet Geislingen, Brugnato 5Terre Outlet Village, Designer Outlet Warszawa, Designer Outlet Gdańsk, Designer Outlet Sosnowiec, Premier Outlet Budapest, Designer Outlet Algarve, Designer Outlet Croatia, La Galleria Parma oraz nowe projekty w trakcie realizacji w różnych częściach Europy.