Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group: planujemy podwoić liczbę obiektów

KG Group buduje nowe centrum Atut w Krakowie oraz rozbudowuje już istniejące parki handlowe w Bełchatowie i w Pruszkowie. Deweloper nie zamierza jednak na tym poprzestać i już zapowiada kolejne projekty.

KG Group od kilku lat konsekwentnie rozwija sieć parków handlowych Atut. Deweloper wybudował dotąd sześć centrów (trzy w Krakowie oraz w Bełchatowie, Pruszkowie i Węgrzcach pod Krakowem). W najbliższych latach krakowski inwestor zamierza przynajmniej podwoić liczbę obiektów. – Kilka naszych projektów jest już w zaawansowanym stopniu realizacji, a jednocześnie szukamy kolejnych lokalizacji – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Nowy Atut już w przyszłym roku w Krakowie

KG Group już na I kwartał przyszłego roku zapowiada otwarcie nowego centrum Atut Bielany przy ul. Księcia Józefa w Krakowie. Będzie to pierwszy obiekt handlowy w tej części miasta, a jego oferta skierowana będzie między innymi do mieszkańców takich rejonów, jak: Wola Justowska, Piekary, Bielany, Salwator, Przegorzały, Dębniki czy Liszki.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

W centrum o powierzchni około 5,2 tys. mkw. GLA znajdzie się dziewięć sklepów, m.in. Biedronka, Action, Rossmann, Pepco, Kik, cukiernio-piekarnia Buczek, apteka oraz sklep z elektroniką. – Jesteśmy przekonani, że znakomita lokalizacja w połączeniu z dobrze przemyślaną ofertą handlową sprawi, że centrum Atut będzie się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem wśród przyszłych klientów – mówi prezes zarządu KG Group.

Rozbudowa popularnych centrów Atut

Rozwój sieci Atut to nie tylko budowa nowych obiektów, ale też rozbudowa tych już istniejących. Centrum w Pruszkowie zostanie powiększone o zajmujący powierzchnię ponad 1000 mkw. sklep Action. Ciesząca się rosnącą popularnością w Polsce sieć oferuje wiele różnych produktów – zarówno marek premium, jak i marek własnych, w 14 kategoriach: od narzędzi do majsterkowania przez multimedia, higienę osobistą, zabawki aż po materiały gospodarstwa domowego i artykuły biurowe.

Centrum Atut Bełchatów, w którym obecnie znajdują się Biedronka, Neonet, Action i Tedi, zostanie natomiast powiększone o kilka kolejnych sklepów, a wśród najemców znajdą się m.in. drogeria Rossmann oraz sieć supermarketów dekoracyjnych Jysk. – Rozszerzenie oferty handlowej w Pruszkowie i Bełchatowie jest naturalną konsekwencją dużej popularności obu centrów. Zależy nam na tym, żeby nasze obiekty w jeszcze większym stopniu zaspokajały codzienne potrzeby zakupowe klientów – podkreśla Krzysztof Gaczorek.

Duże projekty KG Group w realizacji

KG Group intensywnie pracuje nad realizacją kolejnych centrów Atut. W podkrakowskiej Wieliczce deweloper wybuduje obiekt o powierzchni około 18 tys. mkw. GLA, który będzie połączeniem parku handlowego z galerią handlową. Znajdzie się w nim około 30 sklepów – w tym m.in. duży operator spożywczy, popularne sieci dyskontowe i marki modowe oraz specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna. – Naszym celem jest stworzenie w Wieliczce obiektu, który nie tylko będzie miejscem wygodnych i szybkich zakupów, ale też będzie miało atrakcyjną ofertę rozrywkową – zapowiada Krzysztof Gaczorek. W centrum w Wieliczce powstanie też jeden z największych klubów fitness w regionie – stworzy go bardzo popularna na południu Polski sieć MyFitness Place.

W samym Krakowie intensywnie rozwijany jest również projekt kolejnych dwóch centrów Atut przy ul. Nowohuckiej, które będą częścią tworzonego przez KG Grup kompleksu typu mixed-use z centrum Designer Outlet Kraków. W dwóch parkach handlowych o łącznej powierzchni 23 tys. mkw. GLA znajdą się sklepy popularnych sieci dyskontowych, salony wyposażenia wnętrz, markety RTV AGD i jedna z największych siłowni w Krakowie sieci MyFitness Place. Operatorem spożywczym będzie natomiast Lidl. – Poszukujemy takich miejsc, które zapewnią klientom możliwość dokonywania wygodnych i komfortowych zakupów. Bardzo istotny jest również łatwy dojazd do naszego obiektu. Kompleks przy ul. Nowohuckiej wpisuje się w nasze potrzeby – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

W trakcie realizacji jest także kolejne centrum Atut w Suchej Beskidzkiej, w którym znajdzie się m.in. Lidl oraz popularne sieci dyskontowe.

Zapowiedź kolejnych centrów

KG Group nie zamierza zwalniać tempa rozwoju sieci Atut. Podczas wakacji deweloper kupił nową działkę w Warszawie, na której powstanie kolejny park handlowy. Zapadły również decyzje o budowie kolejnego centrum w bardzo atrakcyjnej części Krakowa. – Wkrótce będziemy mogli poinformować o szczegółach tych dwóch projektów i mam nadzieję, że będziemy mogli zapowiedzieć kolejne – podsumowuje Krzysztof Gaczorek.