Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Pizzatopia wchodzi do kolejnego miasta i zapowiada dynamiczną ekspansję

Pizzatopia – nowy koncept gastronomiczny z Krakowa otworzył pierwszą restaurację we Wrocławiu. Jak zapowiada Marcin Dutkiewicz, Prezes Zarządu i twórca konceptu, sieć będzie rozwijana w największych miastach w Polsce.

Pizzatopia posiada obecnie trzy lokale w Krakowie w high-streetowych lokalizacjach i właśnie otworzyła swoją pierwszą restaurację we Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej 8. Otwarcie Pizzatopii zgromadziło prawie 1 000 osób. Nowa, ponad 300-metrowa restauracja jest największą, którą Pizzatopia posiada obecnie.

– Jeśli tylko sytuacja pandemiczna nas nie powstrzyma, planujemy otworzyć kolejną restaurację w tym roku i kilka kolejnych w największych miastach Polski w 2021 roku, komentuje Marcin Dutkiewicz, Prezes Zarządu i twórca konceptu. Cieszymy się, że nasza marka została tak entuzjastycznie przyjęta we Wrocławiu i mamy nadzieję powtórzyć bardzo dobre wyniki z Krakowa oferując nowe doświadczenie gastronomiczne mieszkańcom Wrocławia, czyli to czym jest Pizzatopia – podważeniem statusu quo typowej restauracji.

Pizzatopia otwarta na przejęcia

– Pozostajemy otwarci na propozycje lokalowe w największych miastach Polski, jak i również rozpatrzymy przejęcia pojedynczych restauracji czy całych sieci – dodaje właściciel konceptu

Pizzatopia to pierwsza w Polsce, otwarta w 2017 roku restauracja z segmentu Fast Casual specjalizująca się w pizzy rzemieślniczej, kraftowych piwach i sodach. Jest to autorski, opatrzony patentami UE koncept grupy Fast Casual Holding polegający na komponowaniu pizzy na rzemieślniczym cieście, według własnego gustu klienta i wypieczeniu jej w czasie mniejszym niż 3 minuty. Pizzatopia jest jedną z najwyżej ocenianych restauracji w Krakowie i #1 miejscem na pizzę w internetowych rankingach.