Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Maciej Krzewiński, Nowa Stacja: nasza strategia okazała się strzałem w dziesiątkę

Na początku września odwiedzalność Centrum Handlowo-Rozrywkowego Nowa Stacja w Pruszkowie wróciła do poziomu z zeszłego roku, a w ostatni weekend wakacji była nawet wyższa niż rok temu. To efekt konsekwentnego budowania pozycji centrum wśród lokalnej społeczności i ciekawego programu wydarzeń.

Wiosenny lock-down i wprowadzone po nim obostrzenia sanitarne stały się prawdziwym wyzwaniem dla centrów handlowych, które musiały nie tylko dostosować się do nowych wymagań, ale przede wszystkim zmierzyć się ze spadkiem odwiedzalności. W tym trudnym okresie pewną przewagę uzyskały mniejsze, kompaktowe obiekty, takie jak Nowa Stacja w Pruszkowie, zlokalizowane „w sąsiedztwie”. Konsumenci obniżyli swoją skłonność do wizyt w wielkich galeriach na rzecz zakupów bliżej domu. Nowa sytuacja stała się szansą dla dynamicznych centrów handlowych, które zyskały możliwość umocnienia swojej pozycji wśród okolicznych mieszkańców. Nowa Stacja dobrze wykorzystała tę szansę, przygotowując ciekawy program letnich wydarzeń, adresowanych do szerokiego grona klientów.

– W naszej strategii, budowania silnej pozycji wśród mieszkańców regionu, ważną rolę odgrywa łączenie ludzi i udostępnianie im naszych przestrzeni, aby czuli się w Nowej Stacji jak u siebie. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma lokalnymi artystami i przyzwyczailiśmy naszych klientów, że u nas stale odbywają się ciekawe wydarzenia artystyczne. Przyciągnęliśmy też pasjonatów, którzy z zaangażowaniem prowadzą różnorodne warsztaty i zajęcia – tłumaczy Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji. – Natomiast absolutnym strzałem w dziesiątkę okazało się zaadaptowanie naszego parkingu na dachu do organizacji większych imprez rodzinnych. Zrobiliśmy to już w zeszłym roku, jednak w tym sezonie pikniki na świeżym powietrzu, gdzie łatwo zachować odpowiedni dystans społeczny, cieszyły się szczególnym powodzeniem. Zwłaszcza, że ze względu na COVID-19 oferta miejska została ograniczona i my mogliśmy wypełnić tę lukę – dodaje.

Cykl imprez i spotkań w Nowej Stacji  

 W sezonie letnim na dachu Nowej Stacji zostały zorganizowane 3 duże pikniki rodzinne. Dwa razy, na powitanie wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego, odbył się tam zlot kilkunastu foodtrucków, serwujących dania z różnych stron świata i klasyki street foodu.  W dużej strefie stolików oraz w strefie chillout można było wygodnie usiąść, zjeść zamówione potrawy i miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. W ostatni weekend sierpnia, z kolei, Nowa Stacja zaprosiła wszystkich na wielki piknik rowerowy, pełen atrakcji dla całej rodziny. Było wspólne grillowanie, Rodzinny Rajd Rowerowy, mistrzowskie pokazy akrobacji na rowerze oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu rowerowego.  A do tego nauka zasad ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód i mnóstwo zabaw oraz konkursów z nagrodami.

W tym czasie w Nowej Stacji odbywały się również lokalne wydarzenia kulturalne. 10 lipca odbył się wernisaż wystawy fotograficznej uznanej pruszkowskiej artystki Anny Gasek „Pruszków miasto z duszą“. Jej niezwykłe zdjęcia przedstawiają magiczne miejsca i uchwycone obiektywem aparatu ulotne chwile, ukazując zwiedzającym piękno przyrody oraz architektury Pruszkowa i okolic. 4 września wystartowała trzecia odsłona „Projektu Pruszkowiak” Macieja Bochnowskiego pt. „Lokalne Macierzyństwo” obrazująca różne wymiary i oblicza macierzyństwa. Na pierwszym piętrze galerii nadal prezentowane są prace kolektywu Men’s Art, czyli grupy artystów reprezentujących różne gatunki sztuki, ale sercem związanych z Pruszkowem, które zostały twórczo wkomponowane w przestrzeń pasażu. Ponadto w każdy czwartek można było posłuchać muzyki na żywo, a w każdą sobotę wziąć udział w zajęciach Zumby i Yogi na świeżym powietrzu. We wrześniu wystartował pierwszy z cyklu środowych spotkań edukacyjno-towarzyskich „Aktywne Mamy Działamy”, które są świetną okazją, żeby w miłym gronie napić się kawy, podzielić doświadczeniami, nauczyć czegoś ciekawego i nawiązać nowe znajomości. A od 28 września rozpoczyna się cykl spotkań dla fanów planszówek, którzy chcą poznać nowości na rynku gier, zmierzyć się w turniejach lub po prostu spędzić czas z ulubioną planszówką. Warto podkreślić, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.