scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Galeria Przymorze elementem lokalnej społeczności

galeria-przymorze

Dzielnicowe centra handlowe stają się integralną częścią tkanki miejskiej. Galeria Przymorze zarządzana przez Apsys stała się ważnym elementem lokalnej społeczności – buduje jej tożsamość i pełni niejako funkcję integracyjną.

– Nasze centrum nie tylko odpowiada na wszystkie potrzeby klientów, dotyczące zakupów i usług, ale i pełni funkcję socjalizacyjną, stanowi świetne miejsce do spotkań mieszkańców. Często integrujemy ich poprzez eventy i różne akcje rozrywkowe, warsztatowe, zabawy i imprezy dla całych rodzin. Rozbudowana strefa gastronomiczna oraz znajdujące się wokół centrum liczne tereny zielone dają im przestrzeń do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor centrum handlowego Galeria Przymorze.

– Nasi goście mają do dyspozycji miejsce w centrum dzielnicy, gdzie mogą zagrać w planszówki, poczytać książkę lub po prostu w spokoju poobcować z naturą. Oczywiście dla naszych klientów ważne jest też, że mają wszystko w jednym miejscu – oprócz zrobienia zakupów, mogą skorzystać z usług pralni, krawca, zegarmistrza czy szewca, podpisać umowę na telefon i internet, a nawet pójść na siłownię – dodaje Agnieszka Wojtaszczyk.

Galeria Przymorze w tkance miasta

Na przykładzie gdańskiego Przymorza, które jest jak małe miasteczko liczące 27 tys. osób, można zauważyć, jak ważną rolę mogą odgrywać centra handlowe w dzielnicach większych miast. Centra handlowe stały się ważnym elementem lokalnej społeczności – budują jej tożsamość i pełnią niejako funkcję integracyjną.

Przymorze potrzebowało obiektu, który wzbogaci dzielnicę, będzie miejscem socjalizacji mieszkańców i integracji pokoleń. Na tym obszarze mieszkają seniorzy, od lat zamieszkujący i wieżowce, i niższe bloki. Natomiast od kilku lat falowce i nowe osiedla zaczęły zyskiwać na popularności wśród młodszego pokolenia i osób zakładających rodziny. Bliskość morza, liczne tereny zielone, możliwość załatwienia codziennych spraw w okolicy, bez konieczności wizyty w centrum miasta – to aspekty, które są dla wielu osób przesądzające przy podjęciu decyzji o relokacji. Odpowiadając na te potrzeby, po 11 latach od otwarcia, Galeria Przymorze weszła na stałe w tkankę miasta i scaliła ducha dzielnicy.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

galeria-przymorze
galeria handlowa
34 000 m2
Galeria Przymorze zlokalizowana jest w Gdańsku przy ulicy Obrońców Wybrzeża 1, w pobliżu najdłuższego w Europie Środkowej budynku mieszkalnego „Falowiec”.…
Baza danych

Firmy

apsys-logo
developer/inwestor
Od 24 lat, Apsys projektuje i zarządza przestrzeniami handlowymi we Francji i w Polsce. Apsys rozwija innowacyjne, „szyte na miarę”…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required