PARTNERZY PORTALU

Grupa CCC stawia kolejny krok w realizacji strategii GO.22

Grupa kapitałowa CCC wprowadza zaawansowaną technologię porządkującą i przyspieszającą procesy finansowe w kolejnych spółkach oraz krajach. To element realizacji strategii GO.22 Grupy, której celem jest zwiększenie sprawności organizacji poprzez transformację cyfrową.

Przyjęta przez CCC strategia biznesowa GO.22 na lata 2020-2022 zakłada dalszą digitalizację i optymalizację procesów. Grupa koncentruje swoją działalność wokół klientów i stawia na rozwój oparty na nowych technologiach oraz zaawansowanej analityce danych. Jednym z obszarów zmian są finanse i księgowość, które CCC scyfryzowało, wprowadzając zintegrowane, stabilne oprogramowanie SAP S/4 HANA.

– Nowy system potrafi przetwarzać ogromne ilości danych jednocześnie. Pomaga nam w usprawnieniu nadzoru finansowego i utrzymaniu silnej dyscypliny kosztowej. System początkowo wdrożony w CCC SA i CCC EU, będzie także sukcesywnie wprowadzany i wykorzystywany we wszystkich naszych spółkach zależnych. Oprogramowanie SAP S/4 HANA pozwala na skalowalność rozwiązań, ujednolicenie danych dla potrzeb informacji zarządczej oraz zmniejszenie kosztów ich pozyskiwania – mówi Agnieszka Mielcarek, Dyrektor ds. Finansowych CCC S.A.

Digitalizacja procesów w Grupie CCC

Implementacja oprogramowania odbyła się w okresie zamrożenia gospodarki i lockdownu. Grupa CCC wraz z partnerem wdrożeniowym SAP – firmą Accenture – przeprowadziła cały proces zdalnie. Było to możliwe dzięki zintegrowanej architekturze IT i wykorzystaniu odpowiednich cyfrowych narzędzi.  Wdrożenie to było pierwszym krokiem programu standaryzacji objętych nim procesów w całej Grupie Kapitałowej CCC.

– Wdrożenie SAP S/4 HANA to kolejny etap digitalizacji procesów w naszej Grupie. Dynamiczny rozwój organiczny w ostatnich latach, transformacja cyfrowa Grupy, a także przyspieszenie rozwoju e-commerce spowodowały, że potrzebujemy bardziej zaawansowanej, nowoczesnej technologii usprawniającej procesy finansowo-księgowe. Oprogramowanie wspiera nas w integracji spółek. Przy tak dużej skali działania zarządzamy ogromną liczbą danych. Ujednolicenie ich jest koniecznością, poprawia efektywność informacji zarządczej i pozwala na lepsze planowanie wydatków – wyjaśnia Marcin Czyczerski, Prezes Zarządu CCC S.A.

Inwestycje w technologie

W kolejnych spółkach Grupy CCC zaimplementowane zostaną narzędzia usprawniające nadzór finansowy i pozwalające na uproszczenie operacji oraz sprawne zarządzanie danymi w jednym środowisku. Dzięki wdrożeniu platformy SAP S/4 HANA, zapewniającej spójny i nowoczesny ekosystem, wiele procesów zostanie uporządkowanych i poukładanych w bardziej optymalny sposób.

– Wdrażając nowe narzędzie skupiamy się na zmianie podejścia do realizowanych w oparciu o nie procesów. Staramy się jak najlepiej wykorzystać nowe funkcjonalności, tak aby efekt tej zmiany dał nam jak największe korzyści w postaci mniej pracochłonnych, szybszych i odporniejszych na błędy procesów. Ta zmiana nie jest możliwa bez zmiany nawyków. To duża praca z zespołem, który musi nauczyć się patrzeć na swoją pracę z nowej perspektywy. Inwestycja w narzędzia i technologię musi iść w parze z inwestycją w ludzi. Tak podchodzimy również do wdrożenia narzędzi SAP – mówi Piotr Pawłowski, Dyrektor IT i Systemów Zarządzania CCC S.A.

– Te przedsiębiorstwa, które w porę skupiły się na kompleksowej cyfryzacji operacji biznesowych dziś zyskują, poprawiając wyniki finansowe i zostawiając konkurencję daleko w tyle. Jedną z takich firm jest niewątpliwie Grupa CCC. Cieszy mnie fakt, że rozwiązania SAP wspierają funkcjonowanie firmy, która zmienia oblicze handlu detalicznego w Polsce. Jestem przekonany, że SAP S/4 HANA w połączeniu z SAP Analytics Cloud pomogą usprawnić analitykę finansowo-księgową organizacji oraz kolejnych spółek należących do Grupy – mówi Thomas Duschek, dyrektor zarządzający, SAP Polska. 

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Najemcy

dodatki modowe
Lokalizacji: 1
Sieć multibrandowa. Modivo oferuje odzież i akcesoria modowe marek premium (m.in. Tommy Hilfiger, Joop, Patrizia Pepe, DKNY, Marella). Pierwszy sklep…
Baza danych

Firmy

retailer
CCC S.A. jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i jednym z największych producentów obuwia w Europie. Poza rynkiem…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy