PARTNERZY PORTALU

AmRest sprzedaje udziały w Glovo

AmRest zawarł porozumienie z Delivery Hero w sprawie sprzedaży 7,5 proc. udziałów w spółce Glovoapp 23. Wartość transakcji wyniesie  76,15 mln euro – podał AmRest w komunikacie.

“Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, zwyczajowo występujących w tego typu transakcjach oraz pewnych wymogów biznesowych wynikających z regulacji wewnętrznych Glovo” – czytamy w komunikacie spółki AmRest. 

Glovo to hiszpański start-up z aplikacją do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych. AmRest kupił 10 proc. akcji Glovo w 2018 roku. 

Aplikacja Glovo

Glovo posiada własną flotę dostawców oraz szerokie portfolio partnerów w ramach różnorodnych kategorii produktowych. Dzięki temu oferuje użytkownikom szeroki wachlarz usług obejmujący, obok zamawiania jedzenia, możliwość ekspresowego zamówienia i dowiezienia ubrań, leków lub zakupów spożywczych.

Firma jest obecna w ponad 650 miastach w 22 krajach, ma ponad 2,5 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie, 50 000 aktywnych kurierów i ponad 50 000 stowarzyszonych partnerów na całym świecie. W Polsce aplikacja działa w 32 miastach, poza Warszawą m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdyni czy Lublinie.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Firmy

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio marek…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top