Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

TUF Real Estate: Pasaż Golubsko-Dobrzyński skomercjalizowany w 60 proc.

W Golubiu-Dobrzyniu powstanie nowoczesny pasaż handlowy o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. Obecnie spółka TUF Real Estate kończy prace projektowe obiektu i koncentruje swoje działania na wynajmie. Jak deklaruje inwestor, na pół roku przed rozpoczęciem budowy – Pasaż Golubsko-Dobrzyński jest skomercjalizowany w 60 proc. Swój udział w projekcie potwierdziło wiele znanych marek sieciowych, takich jak CCC, KiK, Pepco, czy Media Expert.

– Pierwsze prace budowlane przy pasażu planujemy rozpocząć w kwietniu 2021 rok. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynku związana z pandemią jest dynamiczna i nie sprzyja realizacji inwestycji komercyjnych, ale w przypadku projektu w Golubiu-Dobrzyniu nie przewidujemy żadnych opóźnień. Obecnie wszystkie etapy inwestycji idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dysponujemy już pozwoleniem na rozbiórkę terenu, w listopadzie zakończymy wszystkie prace projektowe, a do końca roku powinniśmy uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

– Po okresie lockdownu również proces komercjalizacji pasażu znacznie przyspieszył. Dzięki podpisaniu umów najmu ze znanymi markami, jak CCC, Pepco, KiK i Media Expert, poziom wynajęcia przekroczył już 60 proc. Do skomercjalizowania pozostało dosłownie kilka lokali. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z topową marką drogeryjną oraz największym polskim sklepem sportowym. Do tego planujemy uzupełnić tenant-mix sklepem z artykułami dla dzieci. Uważam, że na koniec roku będziemy mogli pochwalić się pełnym wynajęciem Pasażu – dodał Fabian Eryk Barbarowicz.

Mocny mix najemców

Pasaż Golubsko-Dobrzyński zlokalizowany będzie w ruchliwej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie jedynego w mieście dyskontu spożywczego sieci Biedronka oraz dworca PKS – przy ul. Sokołowskiej. W ramach nowoczesnego kompleksu handlowo-usługowego powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni najmu około 3,5 tys. mkw., a także parking na blisko 100 miejsc. W obiekcie swoje sklepy otworzą m.in.: polska sieć obuwnicza CCC, dyskont wielobranżowy Pepco, KiK oraz elektromarket Media Expert. Autorem jak i zarazem biurem odpowiedzialnym za proces administracyjny Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego jest pracownia architektoniczna Pejot Studio.

Golub-Dobrzyń jest miastem powiatowym, w województwie kujawsko-pomorskim, które zamieszkuje blisko 15 tys. mieszkańców. Nie posiada nowoczesnego i komplementarnego obiektu handlowego, stąd nasze zainteresowanie tą lokalizacją. Miasto urządzone jest u podnóża zamku wybudowanego na przełomie XIII i XIV wieku przez Krzyżaków, otoczone średniowiecznymi murami i poprzecinane wąskimi uliczkami, które prowadzą do przepięknej starówki. Bez wątpienia jest jednym z miast, które warto odwiedzić.

Portfolio obiektów TUF Real Estate

Spółka TUF Real Estate wywodzi się z grupy przedsiębiorstw działających pod marką TUF. W skład grupy TUF wchodzą spółki z branży ubezpieczeń, healthcare, fitness, oraz start-upy technologiczne. Spółka TUF Real Estate jest inwestorem trzech parków handlowych: Pasażu Chełmińskiego, Pasażu Warmińskiego i Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego. TUF Real Estate zapraszamy do kontaktu osoby, firmy i biura pośrednictwa nieruchomości dysponujące gruntami pod zabudowę komercyjną (kontakt@tufre.pl).