Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

[KOMENTARZ] Sławomir Murawski, Manufaktura: niezbędny jest program osłonowy dla całej branży retail

Ograniczenie działalności centrów handlowych niesie za sobą groźne konsekwencje dla branży retail. Z pewnością pilnie potrzebny jest program osłonowy dla całej branży, która mocno odczuwa skutki pandemii – komentuje dla redakcji SCF News/retailnet.pl Sławomir Murawski, Dyrektor Manufaktury, Apsys.

Czekamy oczywiście na publikację rozporządzenia, by móc odpowiednio przygotować się do pracy po 7 listopada. Na pewno będziemy korzystać z doświadczeń z pierwszych ograniczeń wprowadzonych w marcu.

Od marca koncentrujemy się na działaniach maksymalizujących bezpieczeństwo gości i pracowników Manufaktury. Zrezygnowaliśmy z organizacji dużych, profekwencyjnych wydarzeń, by nie tworzyć niewskazanych w czasach pandemii skupisk.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Zarządcą Manufaktury jest Apsys Polska

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.

Zarządcą obiektu jest firma Apsys. Apsys jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu.