Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Karuzela w Ełku już działa. 20 sklepów i 12 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej

4 listopada, po 12 miesiącach budowy oficjalnie został otwarty nowy park handlowy Kazruzela w Ełku. Jak informują inwestorzy, projekt cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, którzy tłumnie ruszyli na zakupy.

Około 20 sklepów i 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni to najlepiej pokazuje wielkość ełckiej Karuzeli. W środę rano odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu. W uroczystości otwarcia Kazruzeli wzięli udział przedstawiciele inwestora, wykonawcy oraz zaproszeni goście.

– Sama budowa trwała 12 miesięcy, chociaż cały proces realizacji inwestycji zaczął się dużo wcześniej, bo 3 lata temu – mówi Grzegorz Pękalski, Prezes Zarządu Karuzela Holding.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Nasza obecność w Ełku tak naprawdę dopiero się zaczyna. Otwarcie Karuzeli jest dla nas ważnym wydarzeniem. Czeka nas jeszcze budowa drugiego etapu, który chcemy otworzyć w przyszłym roku. Na początku przyszłego roku otworzy się również sklep spożywczy bi1. Mam nadzieję, że ten obiekt dobrze będzie służył lokalnemu społeczeństwu, klientom, będzie płacił podatki do kasy miasta, co jest bardzo istotne, i będzie dawał pracę ludziom, nie tylko w sklepach, ale obsłudze, serwisach – dodaje prezes Grzegorz Pękalski.

Jak przyznaje prezes Pękalski, projekt udało się zrealizować dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich osób, na każdym etapie inwestycji. Począwszy od zapewnienia finansowania, projektowanie, uzgodnienia z lokalnymi władzami i dobrego wykonawcę.

– Inwestycja prowadzona była w trudnych czasach pandemii, dlatego należą się szczególne podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem – mówi Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.

Jak zgodnie podkreślają Grzegorz Pękalski i Bruno Lambrecht, na szczególne uznanie zasługuje dobra współpraca z władzami Ełku.

– Jest to nowe miejsce pracy ełczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, a także kolejne miejsce spotkań mieszkańców. Obiekt ten stanie się również ośrodkiem rozwoju handlu w naszym regionie, a wpływy z podatków zasilą budżet miasta — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Po przemówieniach zaproszonych gości Grzegorz Pękalski, Bruno Lambrecht i Tomasz Andrukiewicz przecięli symboliczną wstęgę oficjalnie otwierając ełcką Karuzelę. Jest to piąty obiekt handlowy pod tą nazwą w Polsce.

Oferta handlowa Karuzeli Ełk

Wśród sklepów Karuzeli znalazły się marki już obecne w Ełku, ale tym razem na większych powierzchniach i w najnowszych formatach, wśród nich: CCC, Sinsay, Cropp, House, Media Expert, Martes Sport, Pepco, Rossmann, KiK. – Nasi partnerzy handlowi, którzy są już z obecni w Ełku uznali, że ten rynek jest na tyle interesujący, że chcą otworzyć kolejne sklepy, żeby zaspokoić potrzeby miejscowych miejscowych klientów – wyjaśnia prezes Prezes Zarządu Karuzela Holding.

W Karuzeli obecne są również sklepy, których do tej pory nie było w mieście jak: Dealz – to artykuły spożywcze, drogeryjne, do dekoracji i narzędzia w doskonałych cenach, Moda Max – to oferta mody i akcesoriów, Kakadu – produkty dla zwierząt, Piekarnia Oskroba i Sokołów.

Już w grudniu zostanie otwarty sklep Tedi – z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami domowymi.
Supermarket spożywczy bi1 pierwszych klientów przyjmie na początku przyszłego roku.