PARTNERZY PORTALU

Euronet Polska: wpłatomaty coraz bardziej popularne wśród retailerów

Wpłata dla firm w urządzeniach Euronet Polska cieszy się coraz większą popularnością. Wpłatę gotówki przez pracowników na konto w dogodnym miejscu i czasie – 24 godziny dobę, 365 dni, Euronet Polska umożliwia firmom w całej Polsce już od trzech lat. Z usługi korzysta coraz więcej przedsiębiorstw, w tym sieci odzieżowe, branżą FMCG oraz HORECA, firmy kurierskie a także szeroko rozumiany retail.

Wpłata dla firm w wpłato-bankomatach pozwala na zmianę politykę w zakresie obsługi gotówki, zmniejsza koszty, a jednocześnie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa deponowanych środków.

– Z rozmów z klientami, którzy zdecydowali się na współpracę z nami wynika, że wpłata dla firm idealnie odpowiada ich potrzebom w zakresie zarządzania utargami w gotówce. Pracownicy mają możliwość zdeponowania gotówki w dogodnym dla nich czasie, w jednym z ponad 3 tys. wpłato-bankomatów, zlokalizowanych w całym kraju. Dzięki wpłacie dla firm nie muszą ponosić kosztów konwojowania oraz przeliczania gotówki, ważne są również przejrzyste zasady współpracy – podkreśla Lech Kulesza, Sales and Development Director, Innovative Products w Euronet Polska sp. z o.o.

Jak usługa działa w praktyce? Proces wpłaty utargu na konto prowadzone przez dowolny bank w ramach usługi wpłaty dla firm jest prosty i wygląda podobnie, jak zwykła transakcja wpłaty gotówki. Pracownik firmy, która współpracuje z Euronet Polska, otrzymuje spersonalizowaną kartę, której może użyć w dowolnym wpłato-bankomacie sieci jedynie do dokonania depozytu i po wpisaniu numeru PIN wpłacić utarg. – Każda firma, która korzysta z wpłaty dla firm otrzymuje raport z danymi osoby deponującej gotówkę, wartością wpłaty oraz informacją na temat lokalizacji, w której została przeprowadzona operacja. Od momentu wpłaty środków, Euronet przejmuje pełną odpowiedzialność za zdeponowane środki – wyjaśnia Lech Kulesza.

Wpłata dla firm a pandemia

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na działalności zdecydowanej większości firm w Polsce. Zamrożenie życia społeczno-gospodarczego oznaczało mniejsze obroty, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż stacjonarną. – W marcu i kwietniu zaobserwowaliśmy spadek transakcji wpłat gotówki przez firmy w naszych urządzeniach. Jednak już od maja widzimy wyraźny wzrost, a dane za ostatnie miesiące pokazują, że usługa cieszy się większą popularnością niż przed pandemią. Porównując dane ze stycznia tego roku z październikiem, wartość deponowanej gotówki w ramach usługi wpłata dla firm wzrosła o 38 proc. – zaznacza Bartosz Szymczak, Innovative Product Senior Sales Manager w Euronet Polska sp. z o.o.

Kto korzysta z usługi wpłata dla firm? Mimo rosnącej popularności płatności kartami, udział gotówki w transakcjach nadal wynosi ponad 50 proc., a jak wynika z najnowszych analiz, klienci cenią sobie możliwość wyboru formy płatności i nie chcą rezygnować z gotówki. Usługa wpłaty dla firm ułatwi każdemu przedsiębiorcy obsługę utargów w gotówce. – Współpracę z nami cenią sobie zwłaszcza przedsiębiorstwa, które charakteryzują się dużym rozproszeniem oddziałów na terenie kraju oraz posiadają pracowników realizujących swoje zadania w terenie. Bardzo dobre opinie o usłudze otrzymujemy również od partnerów, którzy prowadzą salony odzieżowe w całej Polsce oraz sieci z segmentów HORECA i FMCG – mówi Bartosz Szymczak.

Przedsiębiorcy korzystający z usługi Wpłata dla firm mogą zdeponować gotówkę o dowolnej, dogodnej porze, 24 godziny dobę, 365 dni w roku, w jednym ponad 3000 wpłato-bankomatów sieci Euronet Polska. Transakcja realizowana jest przy pomocy indywidualnej karty wpłatomatowej, a po zdeponowaniu gotówki odpowiedzialność za środki przejmuje Euronet. Wpłacone środki są przelewane następnego dnia roboczego po zdeponowaniu w wpłato-bankomacie na dowolny rachunek prowadzony w polskim banku, a raport ze wszystkimi transakcjami trafia do kontrahenta.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Firmy

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Zarządza siecią ponad 7,5 tys. urządzeń zlokalizowanych na terenie całego…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top