PARTNERZY PORTALU

Euronet Polska: wpłatomaty coraz bardziej popularne wśród retailerów

Wpłata dla firm w urządzeniach Euronet Polska cieszy się coraz większą popularnością. Wpłatę gotówki przez pracowników na konto w dogodnym miejscu i czasie – 24 godziny dobę, 365 dni, Euronet Polska umożliwia firmom w całej Polsce już od trzech lat. Z usługi korzysta coraz więcej przedsiębiorstw, w tym sieci odzieżowe, branżą FMCG oraz HORECA, firmy kurierskie a także szeroko rozumiany retail.

Wpłata dla firm w wpłato-bankomatach pozwala na zmianę politykę w zakresie obsługi gotówki, zmniejsza koszty, a jednocześnie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa deponowanych środków.

– Z rozmów z klientami, którzy zdecydowali się na współpracę z nami wynika, że wpłata dla firm idealnie odpowiada ich potrzebom w zakresie zarządzania utargami w gotówce. Pracownicy mają możliwość zdeponowania gotówki w dogodnym dla nich czasie, w jednym z ponad 3 tys. wpłato-bankomatów, zlokalizowanych w całym kraju. Dzięki wpłacie dla firm nie muszą ponosić kosztów konwojowania oraz przeliczania gotówki, ważne są również przejrzyste zasady współpracy – podkreśla Lech Kulesza, Sales and Development Director, Innovative Products w Euronet Polska sp. z o.o.

Jak usługa działa w praktyce? Proces wpłaty utargu na konto prowadzone przez dowolny bank w ramach usługi wpłaty dla firm jest prosty i wygląda podobnie, jak zwykła transakcja wpłaty gotówki. Pracownik firmy, która współpracuje z Euronet Polska, otrzymuje spersonalizowaną kartę, której może użyć w dowolnym wpłato-bankomacie sieci jedynie do dokonania depozytu i po wpisaniu numeru PIN wpłacić utarg. – Każda firma, która korzysta z wpłaty dla firm otrzymuje raport z danymi osoby deponującej gotówkę, wartością wpłaty oraz informacją na temat lokalizacji, w której została przeprowadzona operacja. Od momentu wpłaty środków, Euronet przejmuje pełną odpowiedzialność za zdeponowane środki – wyjaśnia Lech Kulesza.

Wpłata dla firm a pandemia

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na działalności zdecydowanej większości firm w Polsce. Zamrożenie życia społeczno-gospodarczego oznaczało mniejsze obroty, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż stacjonarną. – W marcu i kwietniu zaobserwowaliśmy spadek transakcji wpłat gotówki przez firmy w naszych urządzeniach. Jednak już od maja widzimy wyraźny wzrost, a dane za ostatnie miesiące pokazują, że usługa cieszy się większą popularnością niż przed pandemią. Porównując dane ze stycznia tego roku z październikiem, wartość deponowanej gotówki w ramach usługi wpłata dla firm wzrosła o 38 proc. – zaznacza Bartosz Szymczak, Innovative Product Senior Sales Manager w Euronet Polska sp. z o.o.

Kto korzysta z usługi wpłata dla firm? Mimo rosnącej popularności płatności kartami, udział gotówki w transakcjach nadal wynosi ponad 50 proc., a jak wynika z najnowszych analiz, klienci cenią sobie możliwość wyboru formy płatności i nie chcą rezygnować z gotówki. Usługa wpłaty dla firm ułatwi każdemu przedsiębiorcy obsługę utargów w gotówce. – Współpracę z nami cenią sobie zwłaszcza przedsiębiorstwa, które charakteryzują się dużym rozproszeniem oddziałów na terenie kraju oraz posiadają pracowników realizujących swoje zadania w terenie. Bardzo dobre opinie o usłudze otrzymujemy również od partnerów, którzy prowadzą salony odzieżowe w całej Polsce oraz sieci z segmentów HORECA i FMCG – mówi Bartosz Szymczak.

Przedsiębiorcy korzystający z usługi Wpłata dla firm mogą zdeponować gotówkę o dowolnej, dogodnej porze, 24 godziny dobę, 365 dni w roku, w jednym ponad 3000 wpłato-bankomatów sieci Euronet Polska. Transakcja realizowana jest przy pomocy indywidualnej karty wpłatomatowej, a po zdeponowaniu gotówki odpowiedzialność za środki przejmuje Euronet. Wpłacone środki są przelewane następnego dnia roboczego po zdeponowaniu w wpłato-bankomacie na dowolny rachunek prowadzony w polskim banku, a raport ze wszystkimi transakcjami trafia do kontrahenta.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Firmy

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Zarządza siecią ponad 7,5 tys. urządzeń zlokalizowanych na terenie całego…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy