Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Aplikacja mobilna CCC ma już 3 miliony użytkowników

Aplikacja mobilna CCC właśnie przekroczyła liczbę 3 milionów pobrań przez klientów. Za tym okrągłym numerem stoi pobranie przez nową klientkę CCC, która dopiero niedawno odkryła markę i jej ofertę.

W aplikacji przybywa tygodniowo 100 tys. użytkowników zarówno klientek jak i klientów. Jest ona dostępna na sześciu rynkach – w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Austrii i na Węgrzech, a w planach jest ekspansja na kolejne. W ostatnim czasie aplikacja CCC została rozbudowana o funkcję esize.me, tj. możliwość wykorzystania skanu stopy do rekomendacji odpowiednego rozmiaru obuwia przez asystenta esize.me (na razie dla platformy IOS, wkrótce Android).

Nowe udogodnienia w aplikacji CCC

Skaner esize.me pomaga dopasować obuwie bez konieczności przymierzania, ponieważ raz wykonany i wgrany do systemu skan stopy zapamiętywany jest w aplikacji i dzięki temu system może rekomendować klientowi właściwe produkty. Rozwiązanie to wzbogaca aplikację CCC, która już teraz posiada szereg użytecznych i nowoczesnych funkcjonalności takich jak wyszukiwanie obuwia zdjęciem (visual search), możliwość sprawdzenia dostępności produktów w sklepach stacjonarnych, dostęp do mobilnej wersji karty Klubu CCC czy możliwość dołączenia do niego. Użytkownicy aplikacji mają także dostęp do sekcji inspiracyjnej, w której materiały przygotowują influencerzy i redaktorzy z najbardziej prestiżowych magazynów modowych. Zespół e-commerce CCC stale pracuje nad rozwojem kolejnych funkcji.

W przeciągu minionych dwóch tygodni dostrzegaliśmy spadające traffiki w sklepach stacjonarnych przy jednoczesnym nawet trzycyfrowym wzroście w kanałach e-commerce. Do aplikacji zagląda co miesiąc ponad milion użytkowników. W obliczu zamknięcia galerii handlowych jeszcze mocniej koncentrujemy się na kanałach mobilnych – aplikacja CCC ułatwia nam podtrzymywanie kontaktu z klientem, któremu chcemy dostarczać coraz to nowych udogodnień i ciekawe doświadczenia zakupowe – mówi Michał Pachnik, Head of Ecommerce Campaigns & Mobile APP w CCC.

Od początku istnienia aplikacji na wysokim poziomie utrzymuje się ocena jej użytkowników – średnio 4,4 w sklepie Google Play i 4,7 w App Store.