PARTNERZY PORTALU

[WYWIAD] Stanisław Zawadzki, SQM: szybka decyzja, która okazała się strzałem w dziesiątkę

Z naszych obserwacji wynika, że wciąż wysoki procent właścicieli obiektów nadal stosuje rozwiązania tymczasowe takie jak tacka, na której stoi zakupiony w drogeriach pojemniczek z dozownikiem. Takie rozwiązanie nie tylko nie spełnia swojej podstawowej roli, czyli bezdotykowej dezynfekcji rąk, ale również jest wizerunkowym strzałem w stopę – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl / SCF News Stanisław Zawadzki, account manager, SQM.

Do tej pory firmy SQM kojarzyła się przede wszystkim ze światem eventów, multimediów i digital signage – przykładem może być choćby zainstalowanie ponad 100 nośników multimedialnych w CH Posnania. Skąd pomysł, żeby zająć się również dystrybucją i sprzedażą stacji dezynfekujących? 

Pomysł narodził się podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że świat eventów będzie jednym z tych, który ucierpi najbardziej. Z jednej strony musieliśmy więc poszukać nowych źródeł dochodów, a z drugiej wspomóc branżę eventów rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa sanitarnego. Dzięki szybkiej decyzji byliśmy jedną z pierwszych firm w Polsce oferującą specjalne urządzenia do dezynfekcji rąk. To był strzał w dziesiątkę. Pierwsza partia 4 tys. urządzeń rozeszła się szybciej niż zakładaliśmy. Obecnie mamy w ofercie już nową partię dozowników.

Urządzenia do dezynfekcji rąk stały się w obecnych czasach niemal stałym elementem krajobrazu. 

To prawda, ale z naszych obserwacji wynika, że wciąż wysoki procent właścicieli obiektów nadal stosuje rozwiązania tymczasowe takie jak tacka, na której stoi zakupiony w drogeriach pojemniczek z dozownikiem. Takie rozwiązanie nie tylko nie spełnia swojej podstawowej roli, czyli bezdotykowej dezynfekcji rąk, ale również jest wizerunkowym strzałem w stopę.

Dozowniki wymagające kontaktu z dłonią, aby spełniać swoje zadanie, muszą być cały czas dezynfekowane przez obsługę. Poza względami praktycznymi dochodzą również aspekty wizualne. Wnętrza galerii handlowych, restauracji czy sieci sklepów zaprojektowane są z dbałością o każdy szczegół. Opakowania sklepowe typu pojemnik na mydło potrafią zburzyć tą starannie zbudowaną aurę profesjonalizmu.

Jaka jest alternatywa? 

My oferujemy urządzenie, które jest nie tylko bezpieczne w użyciu dla klientów, ale także estetyczne i  – co ważne –  proste w użyciu. Wystarczy zamontować je na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu w danym pomieszczeniu, nalać płyn i już jest ono gotowe do użycia. Nie trzeba nawet martwić się o zasilanie elektryczne, ponieważ urządzenie działa również na klasyczne baterie R14. Ewentualnie baterie można zastąpić powszechnie dostępnymi akumulatorkami. Co więcej urządzenia są bardzo energooszczędne, a w nowym modelu, który obecnie mamy w ofercie, można dodatkowo ustawić specjalny tryb oszczędny. Dzięki temu płynu dezynfekującego, aplikowanego w formie mgiełki, wystarczy na dłużej. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

W jakich miejscach sprawdzą się takie urządzenia?

W zasadzie we wszystkich: w galeriach handlowych, sklepach, biurach, gastronomii, miejscach użytku publicznego, czy szkołach. Jednym z pierwszych dużych klientów jest m.in. sieć Decathlon, która zamówiła ok. 50 stacji dezynfekujących.

Jaki jest przykładowy koszt zakupu takiego urządzenia?

Wszystko zależy oczywiście od konkretnej wersji. Modele wiszące można kupić już za ok. 285 zł netto, te stojące od ok. 490 zł za sztukę. Przed zakupem zachęcamy wszystkich do przetestowania naszego urządzenia. To pozwoli przed ostatecznym zakupem poznać jego zalety i możliwości. Jesteśmy także elastyczni jeżeli chodzi o wynajem naszych urządzeń , również długoterminowy.

Rozmawiał: Łukasz Izakowski

Więcej informacji o stacji dezynfekującej Trendee można uzyskać kontaktując się z przedstawicielem firmy SQM pod numerem 725 202 002 lub drogą mailową: stanislaw.zawadzki@sqm.eu.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Firmy

SQM to dostawca multimedialnych form komunikacji i promocji na imprezy targowe, konferencje i eventy - w całej Europie jak i…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top