Galerie handlowe wracają do życia, gastronomia, kina i siłownie jeszcze nie

premier-morawiecki

Utrzymująca się wysoka liczba zachorowań na COVID-19 nie pozwala na daleko idące znoszenie restrykcji i ograniczeń. Od 28 listopada przywracamy jednak możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym – powiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

– Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane – dodał szef rządu.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 mkw. Należy również pamiętać o tym, że w przestrzeni publicznej jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. Przy wejściu do sklepu należy zdezynfekować ręce lub używać rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów.

Pozostałe branże wciąż w zawieszeniu

Wciąż zawieszona pozostaje działalność m.in. kin, siłowni, basenów czy klubów fitness, natomiast gastronomia może funkcjonować wyłącznie w opcji „na wynos” i „na dowóz”. 

– Idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej – powiedział szef rządu.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top