PARTNERZY PORTALU

Park Handlowy HopStop Siedlce zmienił właściciela

HopStop, park handlowy typu convenience w Siedlcach, został sprzedany przez Katharsis Development, polskiego dewelopera, do LCP Properties, brytyjskiego inwestora z oddziałem w Polsce.

HopStop w Siedlcach to kolejny z parków handlowych wybudowanych przez Katharsis Development pod tym szyldem. Poprzednie nieruchomości, znajdujące się w Radomiu, Zamościu (2 obiekty) i Rembertowie, zostały sprzedane do nowego właściciela w transakcji portfelowej w 2018 roku.

Popularne miejsce na zakupy

Jak i poprzednie obiekty, HopStop w Siedlcach to nowoczesny park handlowy typu convenience. Został wybudowany przez Katharsis Development i oddany do użytkowania w 2019 roku. Oferuje prawie 4,900 mkw GLA. HopStop znajduje się przy ulicy Partyzantów, ok. 2 kilometry od centrum Siedlec, w sąsiedztwie nowej wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej. Ten park handlowy jest w 100 proc. wynajęty takim najemcom jak Lidl, Hebe, Pepco, Media Expert, Kik, Rossmann. Na terenie parku znajduje się również stacja paliw Orlen.

– Sukces HopStop to efekt pracy całego zespołu Katharsis Development, a w szczególności Anny Lech i Pauliny Żur. Jesteśmy dumni, że kolejny park handlowy HopStop zostaje sprzedany do międzynarodowego funduszu, co – szczególnie w czasie obecnej pandemii – potwierdza wysoką jakość projektów HopStop zrealizowanych przez Katharsis Development; nasz obiekt jest otwarty cały czas i bije rekordy ilości osób robiących w nim zakupy. Obecna transakcja to również kolejny efekt znakomitej współpracy pomiędzy mną a Michałem Ćwiklińskim z Avison Young – współpracy, która rozpoczęła się na początku działalności Katharsis Development na rynku, trwa do dziś i z pewnością przyniesie kolejne wspólnie zrealizowane transakcje – komentuje Rafał Trusiewicz, Prezes Zarządu w Katharsis Development.

– HopStop w Siedlcach to kolejna nieruchomość handlowa typu convenience, pozyskana przez nasz fundusz w Polsce. Jeśli chodzi o nieruchomości handlowe, szukamy lokalizacji w całej Polsce, łatwo dostępnych dla lokalnych społeczności. Planujemy kolejne zakupy jeszcze w tym roku. Nasz cel to powiększenie portfela nieruchomości komercyjnych w Polsce o kolejne 150 mln euro w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy – dodaje Krystian Modrzejewski, Country Manager Poland, LCP Properties.

Popularność obiektów typu convenience

– Park handlowy HopStop to świetny przykład parku handlowego typu convenience, który to typ nieruchomości cieszył się największą popularnością wśród inwestorów (aż 5 na 8 transakcji w sektorze handlowym zrealizowanych w Q3 2020 dotyczyło takich właśnie nieruchomości), gdyż oferuje stabilny zwrot w dzisiejszych zawirowaniach na rynku, jak również długoterminowe przychody gwarantowane przez najemców, w dużej części aktywnych nawet w czasie „twardego lockdown”; szczególnie w przypadku obiektów ze sklepem spożywczym jako głównym najemcą – gdzie świetnym przykładem jest właśnie HopStop, otwarty w tym czasie w 100 proc. Biorąc pod uwagę aktywność rynkową, spodziewamy się w segmencie parków handlowych kolejnych transakcji, które powinny zamknąć się w niedługim czasie (…) – komentuje Michał Ćwikliński, Principal, Managing Director Poland, Avison Young.

Zespół doradczy Avison Young reprezentował podczas transakcji sprzedającego.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Projekty

park handlowy
4 900 m2
Hop Stop to park handlowo-usługowy. W skład konceptu wchodzą trzy budynki oraz stacja benzynowa z myjnią automatyczną. W listopadzie 2020…
Baza danych

Firmy

London & Cambridge Properties Ltd. (LCP) jest brytyjską firmą inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Od 2005 roku jako LCP…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top