Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Patek Philippe w Polsce. W.Kruk otwiera nowy butik w Warszawie

Wejście Patek Philippe do Polski to najważniejsze wydarzenie w rozwoju segmentu luksusowej biżuterii i zegarków ostatnich lat – mówi Radosław Jakociuk, wiceprezes Grupy Kapitałowej VRG S.A., do której należy W.Kruk S.A.

W.Kruk otwiera butik z ofertą najbardziej prestiżowej marki zegarmistrzowskiej świata. Patek Philippe wchodzi właśnie do Polski, a jego wyłącznym przedstawicielem jest W.Kruk. Najstarsza na rynku marka jubilerska otworzyła drugi już butik przy Hotelu Raffles Europejski Warsaw, prezentując ofertę Patek Philippe.

Ponad 180-letnia historia Patek Philippe zapoczątkowana została w 1839 roku w Genewie przez Antoniego Patka i Franciszka Czapka, imigrantów z Polski oraz francuskiego inżyniera Adriena Philippe. Finalnie to Antoni Patek i Adrien Philippe od 1845 roku współtworzyli słynną manufakturę. Od blisko 100 lat firma należy do rodziny Sternów, zarządza nią już czwarte pokolenie właścicieli.

W.Kruk, najstarsza firma jubilerska w Polsce, która w tym roku obchodzi 180-lecie istnienia, jest przedstawicielem najbardziej cenionych szwajcarskich producentów zegarków. Od 2004 roku W.Kruk jest partnerem marki Rolex, w portfolio posiada również takie marki jak Cartier, Chopard, Jaeger- LeCoultre, Panerai, Hublot czy Breitling.

– Wejście Patek Philippe do Polski to najważniejsze wydarzenie w rozwoju segmentu luksusowej biżuterii i zegarków ostatnich lat – mówi Radosław Jakociuk, wiceprezes Grupy Kapitałowej VRG S.A., do której należy W.Kruk S.A. – To właśnie takie marki ostatecznie kształtują rynek luksusu i nadają mu status dojrzałego. Bezpośrednia dostępność zegarków z topowej światowej manufaktury w warszawskim butiku W.Kruk daje polskiemu konsumentowi unikalną możliwość obcowania z perfekcyjnym produktem z naprawdę najwyższej półki.

Łukasz Bernacki, prezes zarządu W.Kruk

– Rozpoczęcie współpracy z marką Patek Philippe było naszym marzeniem biznesowym od długiego czasu. To nie tylko ogromny prestiż, ale również konsekwencja rozwoju naszej działalności na polskim rynku. Jako przedstawiciel luksusowych manufaktur zegarmistrzowskich od lat otrzymywaliśmy zapytania dotyczące czasomierzy tej marki – mówi Łukasz Bernacki, prezes zarządu W.Kruk – Klienci zainteresowani zegarkami z najwyższych przedziałów cenowych, to grupa która dynamicznie rośnie w ostatnich latach. Obok Patek Philippe W.Kruk ma dziś w portfolio zegarki najbardziej cenionych na świecie marek: Rolex, Cartier, Chopard, Jaeger-LeCoultre, Hublot czy Panerai.

– Premiera Patek Philippe na polskim rynku przypada w bardzo trudnym czasie pandemii, dużej niepewności gospodarczej i być może początku recesji – dodaje Łukasz Bernacki. Nie widzimy jednak zagrożenia dla rozwoju sprzedaży w tym segmencie rynku. Produkty luksusowe, jak zegarki Patek Philippe czy Rolex, w takich właśnie czasach cieszą się ogromnym powodzeniem i niejednokrotnie traktowane są jako bezpieczna inwestycja. Wartość produktów najsłynniejszych topowych manufaktur zegarmistrzowskich nie spada w momencie zakupu. Wiele modeli oferowanych jest w ograniczonych seriach, na całym świecie trzeba czekać na nie kilka lat. Mają charakter kolekcjonerski i niezwykle prestiżowy.

Nowy salon W.Kruk w stolicy

Najnowszy salon W.Kruk zlokalizowany jest w Europejski Boutiques, tuż obok pięciogwiazdkowego hotelu Raffles Europejski Warsaw przy Krakowskim Przedmieściu 13 w Warszawie. Klienci znajdą w nim wybór zegarków Patek Philippe, Breitling oraz luksusową biżuterię. To drugi już butik W.Kruk w tej prestiżowej lokalizacji. Od 2019 roku W.Kruk prowadzi w Europejski Boutiques salon oferujący zegarki Rolex, Cartier i Panerai oraz ekskluzywną biżuterię.

W.Kruk jest najstarszą marką jubilerską w Polsce. Historia 180 lat to największa duma i najważniejsze dziedzictwo. W ponad 140 salonach firmowych na terenie całego kraju W.Kruk oferuje najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje inspirowane najnowszymi trendami.