PARTNERZY PORTALU

Echo Investment realizuje strategiczne cele

Echo Investment zamierza zrealizować większość swoich projektów w ramach przedsięwzięć wielofunkcyjnych, tzw. „destinations”.

Spółka zamierza realizować większość inwestycji w ramach dużych, wielofunkcyjnych przedsięwzięć, które obecnie stanowią około połowy projektów w budowie i przygotowaniu, ale w nadchodzących latach ich udział będzie wzrastał. Ten kierunek strategiczny jest zgodny z wypracowanym w 2016 r. modelem biznesowym, który jest lżejszy (asset light) i bardziej efektywny kosztowo, co wpływa korzystnie na rentowność firmy.

– Warto podkreślić, że zamierzamy zachować dywersyfikację działalności. Będziemy utrzymywać dotychczasową silną pozycję w sektorze biurowym, pozostaniemy również aktywni w sektorze handlowym, który jest najważniejszym elementem animującym i uatrakcyjniającym nasze miejskie projekty „destination”. Jesteśmy przekonani, że nasze kompetencje w różnych sektorach rynku nieruchomości to nasza główna przewaga konkurencyjna – komentuje Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W trzecim kwartale 2020 r. oficjalnie zadebiutował w Polsce Primark. Otwarcie pierwszego w Polsce sklepu marki w warszawskiej Galerii Młociny było jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na polskim rynku handlowym.

Stabilna sytuacja finansowa

Deweloper jest doskonale przygotowany do wprowadzenia takiej strategii. W ostatnich latach skupił się na zakupach dużych działek, na których mogą powstać kompleksowe, doskonale zaprojektowane i atrakcyjne fragmenty miasta. Zabezpieczył m.in. cztery tereny od grupy Tesco w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, czy teren przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Ponadto w ostatnich kwartałach deweloper poświęcił dużo energii na przygotowanie swoich projektów wielofunkcyjnych oraz na kwestiach administracyjnych. Od początku roku Echo Investment złożyło wnioski o pozwolenia środowiskowe lub warunki zabudowy dla działek, na których powstać może ponad 350 tys. mkw. powierzchni mieszkań lub wynajmu. Dla ok. 400 tys. mkw. powierzchni spółka uzyskała pozwolenia na budowę, warunki zabudowy lub plan miejscowy.

Sytuacja finansowa Echo Investment jest stabilna. W trzech kwartałach 2020 r. spółka wypracowała ponad 87 mln zł skonsolidowanego zysku netto, na koniec okresu mając na kontach zgromadzone 440 mln zł. Dzięki dużemu zaufaniu instytucji finansowych, w czwartym kwartale Echo Investment wyemitowało obligacje dla inwestorów instytucjonalnych o łącznej wartości 52,8 mln euro.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Projekty

galeria handlowa
76 000 m2
Galeria Młociny to warszawskie centrum handlowe zlokalizowane w dzielnicy Bielany, w sąsiedztwie ulic: Nocznickiego i Zgrupowania AK. Inwestorami Galerii Młociny…
Baza danych

Firmy

developer/inwestor
Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości:…
Baza danych

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy