Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

[TYLKO U NAS] TUF Real Estate: Pasaż Grodziski kolejnym projektem warszawskiego dewelopera

Firma TUF Real Estate rozpoczyna realizacje kolejnej inwestycji komercyjnej – tym razem w atrakcyjnej lokalizacji w Grodzisku Wielkopolskim. Pasaż Grodziski będzie pierwszym parkiem handlowym w mieście, w którym na powierzchni blisko 6 tys. mkw. GLA znajdzie się 10 sklepów. Obecnie trwają prace projektowe i komercjalizacja obiektu, a start budowy przewidziano na drugą połowę przyszłego roku.

Decyzja spółki TUF Real Estate o realizacji parku handlowego właśnie w Grodzisku Wielkopolskim nie była przypadkowa. – Kierunek jaki obraliśmy kilka lat temu to miasta powiatowe, które nie posiadają nowoczesnego, komplementarnego obiektu handlowego. Staramy się zmieniać, na tyle ile możemy, mniejsze miejscowości, które przez lata były pomijane. Dlatego Grodzisk Wielkopolski idealnie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. To bardzo perspektywiczne miasto liczące 15 tys. mieszkańców, o dużym potencjale rozwoju i wysokiej sile nabywczej. Ponadto Grodzisk Wielkopolski wchodzi w skład Grodziskiej Strefy Przemysłowej, w której znajduje się szereg zakładów przemysłowych. Dzięki temu stopa bezrobocia w mieście jest na bardzo niskim poziomie – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

Doskonała lokalizacja i mix najemców

Pasaż Grodziski to nowoczesny kompleks handlowo-usługowy, który powstanie w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy ul. Fabrycznej. W dwóch budynkach na łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 10 lokali. Pasaż usytuowany został tuż przy głównym węźle komunikacyjny miasta – Rondzie na Drodze Krajowej nr 32 (trasa Poznań – Zielona Góra). Ta doskonała lokalizacja powoduje, że do obiektu będzie można łatwo dojechać nie tylko z centrum miasta, ale również z okolicznych miejscowości. Dodatkowym atutem projektu jest bezpośrednie sąsiedztwo restauracji typu drive-thru sieci McDonald’s. Dla zmotoryzowanych klientów obiekt zaoferuje wygodny parking na około 190 aut.

Pasaż Grodziski będzie charakteryzował się komplementarnym mixem najemców, w którym powstaną sklepy popularnych polskich i zagranicznych marek. W obiekcie przewidziano miejsce dla topowego operatora spożywczego, drogerii, dyskontu odzieżowego i niespożywczego, sieci modowej, sportowej, dziecięcej oraz obuwniczej, a także marketu z elektroniką.

– Na początku września zabezpieczyliśmy grunt pod inwestycję w Grodzisku Wielkopolskim. Natomiast od listopada prowadzimy proces komercjalizacji i prace architektoniczne. Nie spodziewałem się, iż w czasie pandemii, projekt wzbudzi tak duże zainteresowanie ze strony najemców. Napawa mnie to dużym optymizmem, bo wiem, że obiekt zostanie skomercjalizowany jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych prac budowlanych – podkreśla Fabian Eryk Barbarowicz.

– Prawomocne pozwolenie na budowę Pasażu Grodziskiego powinniśmy uzyskać w połowie 2021 roku. Natomiast cały proces realizacji inwestycji nie przekroczy 12 miesięcy, także już w drugiej połowie 2022 roku mieszkańcy Grodziska zrobią zakupy w naszym pasażu – dodał Fabian Eryk Barbarowicz.

Współpraca architektoniczna z Pejot Studio

Autorem projektu jak i zarazem biurem odpowiedzialnym za proces administracyjny Pasażu Grodziskiego jest pracownia architektoniczna Pejot Studio, która zrealizowała dotychczas wszystkie parki handlowe należące do spółki TUF Real Estate.

– Nowoczesne pasaże handlowe to nie tylko wielkopowierzchniowe centra handlowe, jakie można spotkać w wielkich miastach, ale przede wszystkim niewielkie parki handlowe zaspokajające podstawowe potrzeby mieszkańców. Obiekty te w sposób mniej inwazyjny wpisują się w najbliższe otoczenie. Z tego względu Inwestor przywiązuje ogromną wagę do tego, by każdy z retail parków stał się częścią codziennego rytmu otaczającej go tkanki miejskiej. – opowiada Piotr Jędrychowski, architekt z pracowni Pejot Studio. – Na założenie projektowe składają się dwa budynki, których architektura w sposób jednoznaczny, biorąc pod uwagę odbiór wizualny, w tym ich oznakowanie, identyfikuje Inwestora, co w efekcie końcowym ma na celu budowanie marki – podkreśla Piotr Jędrychowski.

Portfolio obiektów TUF Real Estate

Spółka TUF Real Estate wywodzi się z grupy przedsiębiorstw działających pod marką TUF. W skład grupy TUF wchodzą spółki z branży ubezpieczeń, healthcare, fitness, oraz start-upy technologiczne. Spółka TUF Real Estate jest inwestorem trzech parków handlowych: Pasażu Chełmińskiego, Pasażu Warmińskiego i Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego. TUF Real Estate zapraszamy do kontaktu osoby, firmy i biura pośrednictwa nieruchomości dysponujące gruntami pod zabudowę komercyjną (kontakt@tufre.pl).