Budowa Galerii Andrychów oficjalnie rozpoczęta

andrychow-acteeum-wizka

Wraz z początkiem października oficjalnie rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji nowego centrum handlowego – Galerii Andrychów – wspólnego projektu Acteeum Group i Equilis Europe.

Prace budowlane w Andrychowie ruszyły niezwłocznie po podpisaniu przez inwestorów umowy z generalnym wykonawcą. Galeria Andrychów to pierwszy w mieście i regionie projekt handlowy realizowany z takim rozmachem, o całościowej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Jest to kolejne po Galerii Chełm, wspólne przedsięwzięcie obu inwestorów, które zostanie otwarte jesienią 2021.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mimo utrudnień związanych z epidemią, energia naszego projektu w Andrychowie nie opada. Mało tego, wraz z wyborem generalnego wykonawcy – firmy Karmar – i rozpoczęciem prac budowlanych tego kolejnego już projektu komercyjnego w Polsce – entuzjazm zarówno naszych partnerów, w tym najemców, jak i nas inwestorów wciąż wzrasta. Jesteśmy przekonani, że tworzymy niezwykłe, wyjątkowe na skalę miasta i regionu miejsce – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Budowa ruszyła

Wraz z wyborem generalnego wykonawcy z dniem 07.10.2020 ruszyły szeroko zakrojone prace budowlane na działce, na której już za niecały rok otwarta zostanie Galeria Andrychów – największy w Andrychowie i regionie Power Center z tak bogatą ofertą i budowany z tak dużym rozmachem.

– Galeria Andrychów jest drugim już projektem Retail realizowanym przez Acteeum wspólnie z Equilis. Przy jego realizacji łączymy zarówno szerokie doświadczenia naszych firm, jak te specyficzne, które nabyliśmy realizując wspólnie projekt otwartej wiosną tego roku Galerii Chełm. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji naszego obiektu – na dzisiaj zostało zaledwie kilka niewynajętych lokali a na temat każdego z nich toczą się rozmowy z zainteresowanymi najemcami, a przecież jesteśmy na początku budowy. Cieszymy się bardzo z tego, że przechodząc do fazy prac wykonawczych Galerii Andrychów dokonujemy dwóch rzeczy – realizujemy zgodnie z zakładanym planem kolejny projekt, a także udowadniamy, że dobrze opracowane projekty realizowane przez doświadczonych deweloperów osiągają sukces także w szczególnie wymagającym otoczeniu rynkowym – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Cetrnal Europe.

Komercjalizacja na finiszu

Na prawie rok przed planowanym otwarciem, Galeria Andrychów jest już niemal całkowicie skomercjalizowana, mając podpisane umowy najmu dla ponad 90% powierzchni. Wśród marek, których sklepy powstaną w andrychowskim Power Center są znane i popularne sieci takie jak Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort oraz atrakcyjne sklepy o charakterze lokalnym.

– Power Center Galeria Andrychów, jest drugim po Galerii Chełm, realizowanym wspólnie z Equilis i Acteeum projektem budowlanym. Jest to wyraz zaufania naszych partnerów do nas, jako generalnego wykonawcy. Jesteśmy również pod wrażeniem rozwoju rynkowego obu firm i mamy nadzieję uczestniczyć w realizacji dalszych ciekawych przedsięwzięć. Cieszy mnie także fakt, że miasta, takie jak Andrychów, mają możliwość rozwoju dzięki powstającym obiektom komercyjnym, którego przykładem jest Power Center. To ważny element lokalnej ekonomii miasta. Jako generalny wykonawca tej inwestycji, będziemy starali się prowadzić prace jak najmniej uciążliwie dla okolicznych mieszkańców, z poszanowaniem lokalnych uwarunkowań i środowiska. – wyjaśnia Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar.

Wybrany właśnie generalny wykonawca zrealizuje nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowy w formacie Power Center, o ogólnej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej oraz w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów. Galeria Andrychów zaoferuje 38 lokali handlowych oraz 680 miejsc parkingowych.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE

Projekty

park handlowy
24 000 m2
Galeria Andrychów planowana jest w formule tzw. power center. Potencjał andrychowskiego retail parku wynika także z jego lokalizacji, na jedynej…
Baza danych

Firmy

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce. Działalność firmy obejmuje przeprowadzania całego…
Baza danych
Scroll to Top