scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

[KOMENTARZ] Yoram Reshef, Blue City: tak źle jeszcze nigdy nie było

blue-city-prezes

Nie spodziewaliśmy się trzeciego w tym roku ograniczenia handlu, dotyczącego większości sklepów w centrach handlowych. To są działania nielogiczne,  nieprzemyślane i bardzo szkodliwe. Branża centrów handlowych, pozbawiona jakiejkolwiek pomocy od rządu, ponosi ogromne straty – pisze w komentarzu Yoram Reshef, wiceprezes Centrum Handlowego Blue City.

Tak źle jeszcze nigdy nie było – wybuch pandemii, lockdown, reżim sanitarny, nakazy i ograniczenia. Odwiedzalność centrów handlowych malała już od marca tego roku wraz z informacjami o rozprzestrzenianiu się wirusa i jak na razie nie wróciła do stanu z 2019 roku. Po odmrożeniu działalności centrów handlowych rosła powoli i osiągnęła w przypadku naszego centrum 75 – 80 proc., odwiedzalności sprzed roku, by przed drugim tzw. małym lockdownem spaść nawet do 50 – 60 proc. Obecnie wbrew ogłaszanym przez media szaleństwie zakupowym, ruch jest mniejszy o 25-30 proc. w porównaniu z latami poprzednimi. To wciąż za mało, bo odrobić straty. Kolejny ogłoszony właśnie przez rząd lockdown działalności handlowej w centrach handlowych to gwóźdź do trumny wielu przedsiębiorców.

Zawsze byliśmy i jesteśmy otwarci na współpracę z najemcami. Na wiosnę zarządcy centrów zostali obciążeni wszystkimi kosztami lockdownu w naszej branży. Czy teraz będzie tak samo? Handel, rozrywka, gastronomia, ale i centra handlowe potrzebują pilnego wsparcia i dobrych rozwiązań systemowych.

Autorem komentarza jest Yoram Reshef, wiceprezes Centrum Handlowego Blue City.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

blue-city-z-gory
galeria handlowa
65 000 m2
Centrum handlowe łączące funkcje komercyjne, rozrywkowe, kulturalne i biurowe.
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required