scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Nowoczesny format na nowe czasy. SHOPP.CITY inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim

shoop-city-gorzow -wlkp-wizka -a

Park Handlowy w Gorzowie Wielkopolskim to jeden z czterech realizowanych obecnie przez SHOPP.CITY S.A. projektów handlowych w Polsce. Inwestycja przy ul. Walczaka nawiązuje do koncepcji power centers – nowoczesnych, wszechstronnych i dobrze skomunikowanych kompleksów handlowych zlokalizowanych na obrzeżach miast. Gorzowianie będą mogli skorzystać z oferty nowego, największego w mieście parku handlowego już w 2022 r.

Celem projektu SHOPP.CITY w Gorzowie jest zapewnienie mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego i okolicznych powiatów dostępu do nowoczesnej oferty handlowej. Koncepcja zakłada duże zróżnicowanie najemców, co pozytywnie wpłynie na wszechstronność oferty. Projekt powstaje we współpracy z firmą Transgourmet Polska, operatorem sieci sklepów Selgros, który będzie jednym z filarów nowej inwestycji. Selgros będzie funkcjonował w swojej nowej odsłonie, tzn z pełną ofertą i dostępem dla klienta indywidualnego. Klienci będą również mogli skorzystać z oferty sklepu typu dom i ogród, jednopoziomowego Parku Handlowego o powierzchni przekraczającej 12 tys. m2, centrum rozrywki oraz stacji paliw. Zewnętrzny parking całego projektu pomieści ponad 800 samochodów. Inwestor planuje również budowę średniej wielkości magazynów z biurami w formacie Small Buisness Units . Projekt z pewnością zmieni krajobraz handlu w Gorzowie, będzie także pierwszą, po dłuższej przerwie, inwestycją handlową o tak dużej skali w mieście.

SHOPP.CITY nawiązuje do koncepcji power centers

Nowy kompleks handlowy będzie bardzo dobrze skomunikowany – w ramach modernizacji drogi krajowej nr 22 na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa – Nila powstanie rondo, które zapewni bezpieczny wjazd na teren Parku Handlowego. Rozbudowa DK22 zakłada również przedłużenie linii tramwajowej do ul. Fieldorfa, co znacząco poprawi dostęp do parku dla klientów korzystających z komunikacji miejskiej. Prace infrastrukturalne są już realizowane i  zostaną zakończone w tym samym czasie, co inwestycja SHOPP.CITY.

Doświadczenia ostatnich miesięcy udowodniły, że formaty bazujące na koncepcji retail parków w najmniejszym stopniu odczuwają skutki zawirowań związanych z epidemią i wychodzą naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Umożliwiają zrobienie szybkich zakupów w bezpiecznym środowisku, m.in. dzięki parkingowi na świeżym powietrzu, łatwemu dostępowi do części sklepów z zewnątrz (największe z nich, np. operator dom i ogród czy spożywczy zajmują osobne budynki) oraz zlokalizowaniu wszystkich sklepów na jednym poziomie, dzięki czemu klient nie musi korzystać z wind czy klatek schodowych. Przemyślany dobór najemców sprawia, że power centers zaspokajają zdecydowaną większość potrzeb zakupowych mieszkańców miast i ich okolic. W Gorzowskim SHOPP.CITY pojawi się także kilka niespodzianek – firm, które nie były dotąd obecne na rynku polskim lub niedawno zadebiutowały.

Cztery projekty handlowe

Po uruchomieniu projektu w Gorzowie oraz zakończeniu inwestycji w Koszalinie, Słupsku oraz Włocławku SHOPP.CITY S.A. znajdzie się w gronie największych deweloperów obiektów handlowych w kraju pod względem GLA. Inwestor ma duże doświadczenie w realizacji projektów na polskim rynku – firma jako land developer uczestniczyła m.in. w realizacji warszawskiej Galerii Północnej, Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim czy otwartego w marcu br. Parku Handlowego Siedlce w Białkach. Za komercjalizację powierzchni handlowej w nowopowstającym gorzowskim parku handlowym odpowiada NUVALU Polska, wiodąca polska firma doradzająca klientom na rynku nieruchomości komercyjnych.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Firmy

Nuvalu logo
usługi doradcze, zarządzanie nieruchomościami
Nuvalu to spółka z polskim kapitałem, założona przez czterech wspólników. Firma od 12 lat świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi w…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

* indicates required