Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Nowoczesny format na nowe czasy. SHOPP.CITY inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim

Park Handlowy w Gorzowie Wielkopolskim to jeden z czterech realizowanych obecnie przez SHOPP.CITY S.A. projektów handlowych w Polsce. Inwestycja przy ul. Walczaka nawiązuje do koncepcji power centers – nowoczesnych, wszechstronnych i dobrze skomunikowanych kompleksów handlowych zlokalizowanych na obrzeżach miast. Gorzowianie będą mogli skorzystać z oferty nowego, największego w mieście parku handlowego już w 2022 r.

Celem projektu SHOPP.CITY w Gorzowie jest zapewnienie mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego i okolicznych powiatów dostępu do nowoczesnej oferty handlowej. Koncepcja zakłada duże zróżnicowanie najemców, co pozytywnie wpłynie na wszechstronność oferty. Projekt powstaje we współpracy z firmą Transgourmet Polska, operatorem sieci sklepów Selgros, który będzie jednym z filarów nowej inwestycji. Selgros będzie funkcjonował w swojej nowej odsłonie, tzn z pełną ofertą i dostępem dla klienta indywidualnego. Klienci będą również mogli skorzystać z oferty sklepu typu dom i ogród, jednopoziomowego Parku Handlowego o powierzchni przekraczającej 12 tys. m2, centrum rozrywki oraz stacji paliw. Zewnętrzny parking całego projektu pomieści ponad 800 samochodów. Inwestor planuje również budowę średniej wielkości magazynów z biurami w formacie Small Buisness Units . Projekt z pewnością zmieni krajobraz handlu w Gorzowie, będzie także pierwszą, po dłuższej przerwie, inwestycją handlową o tak dużej skali w mieście.

SHOPP.CITY nawiązuje do koncepcji power centers

Nowy kompleks handlowy będzie bardzo dobrze skomunikowany – w ramach modernizacji drogi krajowej nr 22 na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa – Nila powstanie rondo, które zapewni bezpieczny wjazd na teren Parku Handlowego. Rozbudowa DK22 zakłada również przedłużenie linii tramwajowej do ul. Fieldorfa, co znacząco poprawi dostęp do parku dla klientów korzystających z komunikacji miejskiej. Prace infrastrukturalne są już realizowane i  zostaną zakończone w tym samym czasie, co inwestycja SHOPP.CITY.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Doświadczenia ostatnich miesięcy udowodniły, że formaty bazujące na koncepcji retail parków w najmniejszym stopniu odczuwają skutki zawirowań związanych z epidemią i wychodzą naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Umożliwiają zrobienie szybkich zakupów w bezpiecznym środowisku, m.in. dzięki parkingowi na świeżym powietrzu, łatwemu dostępowi do części sklepów z zewnątrz (największe z nich, np. operator dom i ogród czy spożywczy zajmują osobne budynki) oraz zlokalizowaniu wszystkich sklepów na jednym poziomie, dzięki czemu klient nie musi korzystać z wind czy klatek schodowych. Przemyślany dobór najemców sprawia, że power centers zaspokajają zdecydowaną większość potrzeb zakupowych mieszkańców miast i ich okolic. W Gorzowskim SHOPP.CITY pojawi się także kilka niespodzianek – firm, które nie były dotąd obecne na rynku polskim lub niedawno zadebiutowały.

Cztery projekty handlowe

Po uruchomieniu projektu w Gorzowie oraz zakończeniu inwestycji w Koszalinie, Słupsku oraz Włocławku SHOPP.CITY S.A. znajdzie się w gronie największych deweloperów obiektów handlowych w kraju pod względem GLA. Inwestor ma duże doświadczenie w realizacji projektów na polskim rynku – firma jako land developer uczestniczyła m.in. w realizacji warszawskiej Galerii Północnej, Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim czy otwartego w marcu br. Parku Handlowego Siedlce w Białkach. Za komercjalizację powierzchni handlowej w nowopowstającym gorzowskim parku handlowym odpowiada NUVALU Polska, wiodąca polska firma doradzająca klientom na rynku nieruchomości komercyjnych.