PARTNERZY PORTALU

Free Now: szybkie dostawy jedzenia z restauracji dostępnych na platformie Knajp.pl

Jednym ze sposobów restauratorów zrzeszonych w platformie Knajp.pl, na poradzenie sobie z realizacją dostaw jedzenia w pandemii, jest współpraca z Free Now, platformą do zamawiania przejazdów taxi. Zamawiając jedzenie z ulubionej restauracji, możemy się więc spodziewać szybkiej dostawy do drzwi realizowanej przez kierowcę taksówki.

Współpraca obu platform wynikła z potrzeby zorganizowania szybkich dostaw w obliczu konieczności zamknięcia lokali dla gości, a także wyeliminowaniu wysokich prowizji pobieranych przez popularne aplikacje do zamawiania jedzenia. Jednocześnie, dostawy jedzenia to alternatywne źródło zarobku dla kierowców taxi, których również dotyka kryzys związany z obostrzeniami pandemii.

Ratunek dla restauracji

Platforma Knajp.pl (wcześniej WspieramGastro) to kooperatywa ponad 100 restauracji, które zjednoczyły siły w obecnych czasach. Współpraca Free Nowz Knajp.pl obejmuje na ten moment ponad 30 znanych lokali restauracyjnych w Warszawie, takich jak La Sirena, Ale Wino, Youmiko Vegan Sushi i Mr. OH, ale planowany jest rozwój na kolejne miasta. Restauratorzy otrzymali dostęp do specjalnych kont Free Now zaprojektowanych dla branży HoReCa (tzw. WebBookerów), dzięki czemu mogą administrować i rozliczać zamówienia taksówek dostarczających dania z ich restauracji.

Knajp.pl pozwala na zamawianie jedzenia przez Internet bezpośrednio z restauracji, z pominięciem pośredników, których prowizje są tak wysokie, że często oznaczają stratę finansową na każdym zamówieniu. Właśnie organizacja dostaw jest dla restauratorów największym wyzwaniem, stąd pomysł na współpracę z kierowcami Free Now. Warto dodać, że dzięki wyeliminowaniu prowizji (których Knajp.pl nie pobiera) restauracje mogą całość przychodu przeznaczyć na pokrycie swoich kosztów i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w samych restauracjach, u dostawców i partnerów biznesowych oraz zachować kulturalną tkankę naszych miast – mówi Tomek Czudowski, współorganizator kooperatywy restauracji Knajp.pl i właściciel restauracji Ale Wino, Forty.

Gastro i taxi – wzajemna pomoc

Branża taxi również została dotknięta skutkami pandemii. Szacuje się, że w szczytowym okresie pierwszej i drugiej fali koronawirusa, liczba zamówień spadła o około 80%. Kierowcy taxi zmagają się z mniejszą liczbą zamówień na dworce, lotniska, przejazdy służbowe, ale przede wszystkim do miejsc rozrywki i na spotkania towarzyskie, w tym wyjścia do restauracji czy lokali gastronomicznych.

Zamknięcie lokali gastronomicznych bez wątpienia wpłynęło na spadek liczby zamówień realizowanych przez kierowców taxi. Rynek gastro i taxi od zawsze jest ze sobą ściśle powiązany, a obecna współpraca FREE NOW z Knajp.pl to przykład tego, jak dwie branże mogą wzajemnie się wspierać w potrzebie. Kierowcy FREE NOW zostali poinformowani o zasadach realizacji dostaw jedzenia, m.in. dostarczeniu zapakowanych dań do drzwi klienta i zachowaniu środków bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i auta. W samym grudniu realizujemy dziennie ponad kilkadziesiąt dostaw jedzenia taksówką FREE NOW – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Free Now to multi-platforma mobilności miejskiej

Free Now będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Platforma Free Now pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wynająć elektryczne hulajnogi (w 3 krajach), auta i skutery na minuty (w Niemczech). Łącznie, działalność Free Now obejmuje 17 rynków i 150 miast na świecie i skupia 45 milionów użytkowników. Free Now jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Free Now współpracuje z wieloma operatorami usług miejskich i zatrudnia ponad 2200 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO Free Now jest Marc Berg.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy