scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Wzrosły kwietniowe przychody spółki Wojas

wojas-sklep-zlote-tarasy1

Zarząd spółki Wojas SA poinformował, że wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę w kwietniu 2021 roku wyniosła 13 011 tys. zł i była wyższa o 48 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w kwietniu 2020 roku.

W okresie styczeń – kwiecień 2021 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 66 629 tys. zł i była wyższa o 8,7 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w kwietniu 2021 roku wyniosły 6 017 tys. zł i były wyższe o 5,0 proc. od przychodów osiągniętych w kwietniu 2020 roku.

Narastająco, w okresie styczeń – kwiecień 2021 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 34 139 tys. zł i były niższe o 19,8 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wojas: działalność na kilku rynkach

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 150 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Najemcy

wojas-logo
dodatki modowe, obuwie męskie, obuwie damskie
Lokalizacji: 142
Wojas S.A. jest jednym z największych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią salonów firmowych w Polsce, na Słowacji i w…
Baza danych

Firmy

wojas-logo
retailer
Wojas S.A. jest jednym z największych polskich producentów obuwia. Posiada salony firmowe w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

* indicates required