Primark zdradza dalsze plany ekspansji w Polsce. Teraz na celowniku Kraków

primark

Primark, międzynarodowa marka odzieżowa, zapowiada otwarcie kolejnego sklepu w Polsce. Sklep zostanie zlokalizowany w centrum handlowym Bonarka City Center, którego właścicielem jest NEPI Rockcastle. Będzie to pierwszy sklep Primark w Krakowie.

Na 3,8 tys. mkw. powierzchni handlowej rozłożonej na dwóch piętrach, klienci będą mogli kupić słynny asortyment Primark w przystępnych cenach, w tym ubrania z kolekcji zgodnych z najnowszymi sezonowymi trendami, dobra codziennego użytku, artykuły z oferty licencyjnej oraz rosnącą gamę produktów Primark wykonanych z materiałów zrównoważonych, organicznych oraz pochodzących z recyklingu pod marką Primark Cares.

– Po świetnej reakcji z jaką spotkało się otwarcie naszych sklepów w Warszawie i Poznaniu, z przyjemnością ogłaszamy plany dotyczące naszego sklepu w Krakowie. Cieszymy się także, że udało nam się znaleźć tak wspaniałą lokalizację w stolicy Małopolski i zaoferować mieszkańcom Krakowa unikalne doświadczenie zakupowe oraz nowe miejsca pracy – mówi Maciej Podwojski, Primark Area Manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

– Pozyskanie tak znaczącej sieci handlowej, zarówno pod względem powierzchni, jak i prestiżu, jest dla Bonarki wydarzeniem o strategicznym znaczeniu. Da nam kolejną przewagę konkurencyjną na rynku regionalnym. Nowy sklep będzie doskonale wpisywał się w odnowioną, ultranowoczesną przestrzeń Bonarki – komentuje Przemysław Wasiluk, Operations Asset Manager w NEPI Rockcastle.

Bonarka to wielofunkcyjne centrum handlowe oraz lider na rynku regionalnym pod względem oferty modowej. Na ponad 92 000 mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych, w tym jeden z największych w Polsce multipleksów kinowych oraz 3 200 miejsc parkingowych na 3 poziomach.

Obecność sieci Primark w Polsce

W zeszłym roku Primark otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w Galerii Młociny w Warszawie, a drugi sklep marki został otwarty w Poznaniu na początku tego miesiąca. Firma ogłosiła również plany otwarcia sklepu w Katowicach w 2022 roku.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” („Amazing Fashion at Amazing Prices”). Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 390 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 65 tys. osób, a w roku obrotowym 2019/20 otworzył 12 sklepów, tworząc ponad 2,8 tys. miejsc pracy i otrzymując ponad 48 tys. podań o zatrudnienie w tych sklepach.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Projekty

bonarka-centrum-handlowe-krakow-nepi-rockcastle
galeria handlowa
92,000 m2
Bonarka to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze.
Baza danych

Najemcy

primark-logo
bielizna, dodatki modowe, obuwie dziecięce, odzież damska, odzież i artykuły dziecięce, odzież męska, odzież młodzieżowa, wyposażenie wnętrz
Lokalizacji: 2
Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje modę, kosmetyki i artykuły z kategorii wyposażenie domu. Firma założona w Dublinie w…
Baza danych

Firmy

developer/inwestor
Rockcastle Poland Sp. z o.o. należy do NEPI Rockcastle -  grupy inwestycyjnej i deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. NEPI Rockcastle posiada…
Baza danych
Scroll to Top