Wola Park tworzy nową przestrzeń rozrywki

wola-park

Wola Park stworzył nowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Został on dostosowany do potrzeb zarówno niemowląt od pierwszego roku życia, jak i nastolatków, a także dzieci z różnymi niepełnosprawnościami – wzroku, słuchu, ruchu czy wyzwaniami neurorozwojowymi. Plac zabaw wykonany jest z naturalnych materiałów – głównie drewna i lin – a swoją budową przypomina drzewo. Otwarcie nastąpiło w połowie czerwca br.

– Z myślą o wszystkich dzieciach i młodzieży stworzyliśmy wyjątkowy plac zabaw. Głównym elementem jego konstrukcji są drewniane domki. Wszystkie są miejscem, gdzie dzieci mogą odpocząć, spotkać się i pobawić, a część z nich pełni dodatkowo funkcję kolejnych etapów w drodze na szczyt placu zabaw – do zjeżdżalni. W Szwedzkiej Wiosce dzieci znajdą także m.in. bocianie gniazdo, tunele, zjeżdżalnie o różnej wysokości czy zabawki sensoryczne i motoryczne. Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader w Wola Parku.

Wola Park tworzy nowe miejsce zabaw

Wybrane elementy na placu zabaw są w kontrastowych kolorach, dzięki czemu dziecko niedowidzące je dojrzy. Są to m.in. elementy do wspinaczki czy motoryczne do zabawy. Innym ciekawym miejscem są tuby, gdzie pociechy znajdujące się na szczycie Szwedzkiej Wioski mogą nadawać komunikaty głosowe do osób znajdujących się na dole. Dzięki temu dzieci niedowidzące i niewidome, które nie powinny wchodzić na wyższe partie placu zabaw, mogą aktywnie uczestniczyć w zabawie.

Podczas projektowania konstrukcji wzięto także pod uwagę potrzeby dzieci z niepełnosprawnością słuchu. Dzięki drewnu, z którego jest wykonany plac zabaw, mają one możliwość wyczuć wibracje, drgania powietrza i lepiej orientować się w terenie. Dla pociech z niepełnosprawnością ruchową, w tym tych poruszających się na wózkach inwalidzkich, został przewidziany domek znajdujący się na dole – bez konieczności wchodzenia wyżej czy wspinania się. Dzieci mogą wjechać do domku na wózku inwalidzkim i bawić się atrakcjami przewidzianymi w środku. Na placu zabaw jest także wiele wzniesień. Będą one małym wyzwaniem, które dzieciom poruszającym się na wózkach, da satysfakcję i tym samym może mieć działanie terapeutyczne. Potrzeby najmłodszych z niepełnosprawnością intelektualną również zostały uwzględnione. Mogą one korzystać z niższych partii placu zabaw, w tym tuneli, obracających się kółek i zabawek sensorycznych, które będą wspierały ich zakres manipulacji. Najmłodsi mogą też bawić się na zjeżdżalni i wspinać się na wyższe partie Szwedzkiej Wioski, co z pewnością będzie stymulowało ich rozwój psychoruchowy.

– Bardzo rzadko można spotkać miejsca zabawy dla dzieci i młodzieży, gdzie zadbano o potrzeby różnych grup wiekowych (od niemowlaków po nastolatki), a także osób z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki temu, że pociechy w różnym wieku i z różnymi potrzebami znajdą na nim dla siebie atrakcje, daje on możliwość integracji i wzajemnego włączania się w zabawę. W konsekwencji Szwedzka Wioska daje dzieciom możliwość poznania siebie i różnorodności naszego społeczeństwa – nadmienia dr Monika Skura, adiunkt w Katedrze Pedagogiki Społecznej i Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Warszawskiego, i dodaje – Bardzo dużą zaletą placu zabaw w Wola Parku są materiały z których jest on wykonany – głównie drewno i liny. Kolory poszczególnych elementów na placu zabaw są różnicujące, dzięki czemu osoby niedowidzące bez trudności będą mogły je rozpoznać. Z drugiej strony dzięki temu, że dominują neutralne kolory nie przestymulowują one zmysłów przez nadmiar bodźców, co jest ważne dla dzieci z ADHD czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).

Na placu zabaw obowiązuje regulamin, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim go odwiedzającym. Dzieci w Szwedzkiej Wiosce powinny być m.in. pod stałą opieką swoich dorosłych opiekunów, korzystać z atrakcji dostosowanych do ich wieku oraz nie blokować przejść. Podczas analizy Centrum Kontroli Placów Zabaw pod kątem poziomu bezpieczeństwa, Szwedzka Wioska uzyskała certyfikację „bardzo bezpieczny”. Dodatkowo na placu zabaw są przeprowadzane cykliczne kontrole wewnętrzne i zewnętrzne w celu utrzymania go w 100 proc. sprawności.

Szwedzka Wioska zlokalizowana jest na pierwszym piętrze w Wola Parku, przy ul. Górczewskiej 124, obok sklepu TK Maxx. Korzystanie z placu zabaw jest bezpłatne.

O Wola Parku

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA oraz IKEA Bliżej (miejsce planowania i zamawiania artykułów wyposażenia wnętrz IKEA), Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

O Ingka Centres Polska

Ingka Centres Polska należy do Grupy INGKA i od ponad 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi, w tym Wola Parkiem. Obecnie posiada 45 obiektów w 15 krajach, które co roku odwiedza 480 milionów osób. Do 2025 roku spółka planuje, że w jej portfolio będzie łącznie 70 lokalizacji, które będą w stanie przyjąć 1 miliard odwiedzających. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1 600 marek prowadzących 7 000 sklepów. W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE

Projekty

galeria handlowa
77 500 m2
Galeria handlowa Wola Park na warszawskiej Woli znajduje się przy przy ul. Górczewskiej
Baza danych

Firmy

Ingka Group to: IKEA Retail prowadząca 367 sklepów IKEA, Ingka Investments, której główną misją jest ochrona finansowej niezależności grupy w…
Baza danych
Scroll to Top