Ruszył piąty w Polsce dyskont rosyjskiej sieci Mere

mere-drugi-sklep-w-radomiu

Rosyjska sieć dyskontów spożywczych Mere kontynuuje proces ekspansji na polskim rynku. 22 października br. rusza kolejny sklep pod tym szyldem. Będzie to piąty sklep tego dyskontera w Polsce i drugi w Radomiu.

Nowy sklep powstanie w centrum handlowym Przy Struga w Radomiu, które w ostatnim czasie zyskało nowy wygląd i nowych najemców. Sklep będzie miał ok. 1 tys. mkw. powierzchni.

Mere to nowa na polskim rynku sieć spożywcza, która aktualnie ma cztery markety w Polsce. Nowy sklep w centrum Przy Struga będzie drugim sklepem tej sieci w Radomiu.

Mere zadebiutowała na polskim rynku w lipcu 2020 roku. Obecnie posiada sklepy w Częstochowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Radomiu.

Plany ekspansji Mere w Polsce

Aktualnie Mere planuje otwarcie sklepów w Rumunii, Niemczech, Azerbejdżanie oraz Polsce. – W Polsce planujemy docelowo uruchomić 105 placówek handlowych – informują przedstawiciele sieci.

Mere chce się rozwijać w dużych i średnich miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu i podobnych. Szuka lokali posiadających wygodny dojazd i parking dla co najmniej 30-40 samochodów. Mere jest zainteresowane lokalami o powierzchni od 800 do 1,2 tys. mkw. położonymi na parterze budynku, gdzie sala sprzedaży stanowi jedno pomieszczenie, a lokal posiada dwa wejścia: centralne (dla klientów) oraz bramę towarową z możliwością podjazdu i wyładunku pojazdami z naczepą 20t. Wysokość pomieszczeń nie mniejsza niż 4 metry.

W Rosji sieć działa pod szyldem Svetofor, a w jej skład wchodzi ponad 800 sklepów. Firma jest obecna w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach a także Rumunii, Niemczech, Azerbejdżanie oraz Polsce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Najemcy

mere-logo
sieć dyskontowa
Lokalizacji: 4
Jedna z największych w Rosji siecią sklepów dyskontowych, działającą pod szyldem Svetofor, w skład której wchodzi ponad 800 sklepów. Jest…
Baza danych
Scroll to Top