scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Siedem znanych marek podpisało umowy najmu w parku handlowym Dor Plaza

PH_Częstochowa_press

Siedem znanych marek podpisało umowy najmu na 80% z 17,5 tys. mkw. powierzchni dostępnej w parku handlowym Dor Plaza, który powstaje w Częstochowie. Głównym najemcą obiektu została sieć spożywcza Carrefour. 

W gronie nowych marek znalazł się również znany brand modowy Sinsay. Tenant mix uzupełnia także sklep szwedzkiej sieci multimarketów Jula.  Ofertę parku handlowego Dor Plaza wzbogaciła ponadto doskonale znana i lubiana sieć drogeryjna Rossmann.  Umowę przedłużył także wieloletni najemca tej lokalizacji – sieć Media Expert – doceniając tym samym ogromny potencjał komercyjny projektu w Częstochowie. 

Kolejnym ważnym najemcą jest sieć z ofertą wyposażenia wnętrz Jysk.

– Dużym atutem nowego obiektu jest sprzyjający zakupom format parku handlowego. Dzięki nowej lokalizacji klienci zyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do naszej oferty. Mamy nadzieję, że nasz bogaty asortyment wzbudzi zainteresowanie mieszkańców Częstochowy i okolic – mówi Dominik Łoński, development manager Jysk Poland. 

Na terenie parku zostanie również otwarta stacja benzynowa Moya oraz salon prasowy Inmedio oferujący swoim klientom dopasowaną ofertę, wzbogaconą o usługi kurierskie i możliwość opłacenia rachunków.

Ogromny potencjał handlowy

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów komercjalizacji. Częstochowski projekt cieszy się dużym powodzeniem wśród najemców ze względu na ogromny potencjał handlowy i atrakcyjną lokalizację. Prowadzimy kolejne rozmowy i wkrótce będziemy informować o nowych umowach – mówi Michał Małecki, head of leasing w firmie CREAM Property Advisors, która zajmuje się wynajmem obiektu.

Dawny obiekt handlowy Tesco w Częstochowie przy ul. Drogowców o powierzchni działki około 65 tys. mkw. został w ubiegłym roku zakupiony przez Grupę Dor. Obecnie budynek jest w trakcie przebudowy i zostanie przekształcony w park handlowy. Obiekt będzie miał 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu oraz wygodny parking na około 600 miejsc postojowych. 

Otwarcie w III kwartale 2022

Realizacja inwestycji już się rozpoczęła. Koordynacja prac budowlanych została powierzona działowi project management, a wynajem zajmuje się dział leasingu nieruchomości handlowych w strukturach CREAM Property Advisors. Za koncepcję architektoniczną odpowiada Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych Alfa. Otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2022 roku. 

Dor Group to stabilny gracz na rynku nieruchomości obecny w Polsce od 1999 roku. Firma dynamicznie się rozwija, inwestując w aktywa z różnych segmentów branży. Dor Group buduje obecnie m.in. 300 mieszkań w warszawskiej dzielnicy Wilanów oraz jest właścicielem powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych. 

 

 

 

 

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

Dor Plaza
park handlowy
17 500 m2
Dor Plaza powstanie na terenie po dawnym obiekcie handlowym Tesco w Częstochowie przy ul. Drogowców. Teren o powierzchni około 65…
Baza danych

Firmy

cream-logo
retail agency, property management, usługi doradcze
CREAM Property Advisors oferuje pełny zakres usług związanych z nieruchomościami komercyjnymi. Firma specjalizuje się w asset i property managemencie, leasingu…
Baza danych

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

Codzienny newsletter kierowany jest do profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów oraz dostawców nowoczesnych usług i technologii dla rynku retail

* indicates required