4F enters the Silesia Outlet

Centrum wyprzedażowe Silesia Outlet w Gliwicach poszerza swoją ofertę o kolejną popularną markę sportową. 4F otworzy salon o powierzchni ponad 300 mkw. Inwestorem projektu jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, a za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

– Powstające centrum wyprzedażowe Silesia Outlet to największy obiekt tego typu na Górnym Śląsku. Salon 4F, który będziemy tam otwierać, uzupełni jego sportową ofertę. Inwestycje oceniamy bardzo dobrze z uwagi na jej lokalizację oraz propozycję zakupową dopasowaną do potrzeb mieszkańców tego regionu. Liczymy zatem na to, że ta siła nabywcza zapewni nam odwiedzalność, która przełoży się na obroty sklepu – mówi Małgorzata Gabryś, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju.

Oferta sportowa w Silesia Outlet

W gliwickim outlecie oprócz 4F znajdą się takie marki sportowe jak m. in.: Puma, Adidas, Reebok, New Balance, Martes Sport, Trespass czy Umbro – brytyjska marka znana z wysokiej jakości ubrań sportowych przeznaczonych dla klubów i drużyn piłkarskich. Otwarcie Silesia Outlet zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

62 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie, a 48 proc. uprawia sport przynajmniej raz w tygodniu. Największy odsetek osób uprawiających sport co najmniej raz w tygodniu zamieszkuje województwo lubuskie (57 proc.), śląskie (56 proc.) i mazowieckie (54 proc.) [wg Multisport Index 2018, Benefit Systems i Kantar TNS].

W Silesia Outlet na łącznej powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Obiekt wyróżnia doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Centrum Handlowe Auchan Gliwice i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób.

Otwarcie Silesia Outlet wiosną 2019 roku

Budowa Silesia Outlet ruszyła w grudniu 2017 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA, finansowanie projektu zapewnił Bank Zachodni WBK SA. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro. Działalność 6B47 Poland obejmuje nabywanie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, projektowanie i planowanie inwestycji, rozwoju technicznego i biznesowego projektów, jak również wynajem i sprzedaż zrealizowanych przedsięwzięć.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.