OTCF holds more than 20% of the shares in Intersport

Spółka OTCF SA będąca właścicielem marek 4F, Outhorn i 4Faces, ma ponad 20 proc. udziału w kapitale sieci Intersport.

OTCF poinformowało, że spółka stała się właścicielem akcji Intersport w wyniku podwyższenia kapitału sieci handlowej. Właściciel marki 4F objął 7,495 mln akcji serii G Intersportu stanowiących 24,67 proc. kapitału zakładowego, które uprawniają do oddania 7,495 mln głosów stanowiących 20,51 proc. udziału w ogólnej licznie głosów. Ponadto, Łukasz Bosowski i Wojciech Miukulski, członkowie zarządu OTCF SA, objęli po 2,5 tys. akcji serii G.

Sieci sprzedaży Intersport i OTCF

Grupa Intersport posiada około 5,4 tys. sklepów i jest obecnie reprezentowana w 65 krajach na pięciu kontynentach. W Polsce sieć tworzy ok. 30 sklepów. Roczne obroty Grupy Intersport kształtują się na poziomie 11 mld euro łącznie z podatkiem VAT.

Spółka OTCF to polska firma, która powstała z pasji do sportu. Specjalizuje się w tworzeniu, produkcji, sprzedaży odzieży sportowej oraz akcesoriów dla konsumentów i sportu zawodowego. W swoim portfolio firma posiada marki 4F oraz Outhorn, a także multibrandowe sklepy 4Faces. Strategią OTCF jest ciągły rozwój. Dlatego firma udoskonala ofertę, przygotowuje nowe projekty. Rozpoczęła także ekspansję na rynki zewnętrzne. Spółka OTCF obecna jest na 4 kontynentach, w 36 krajach. W Polsce posiadam ponad 200 sklepów.