KFC otworzy lokal w Galerii Wołomin

Do grona najemców Galerii Wołomin dołączyła jedna z największych sieci gastronomicznych na świecie – KFC. Już na jesieni br. mieszkańcy Wołomina będą mogli skorzystać z oferty pierwszego lokalu KFC.

Lokal sieci KFC zajmie w Galerii Wołomin powierzchnię 128 mkw. i będzie dostępny dla klientów miasta już na początku 4 kwartału br.

Sieć gastronomiczna

– Cieszymy się, że podpisana przez nas umowa najmu wzbogaci ofertę gastronomiczną Wołomina rozszerzając ją o tak popularną sieć, jaką jest KFC. Grupa AmRest, do której należą lokale sieci KFC, Starbucks, Pizza Hut obsługuje każdego dnia na całym świecie miliony klientów. Oferta KFC jest zdecydowanie jedną z tych najbardziej oczekiwanych przez naszych przyszłych klientów – mówi Tomasz Jopkiewicz, Senior Leasing Manager w Acteeum Central Europe.

Restauracja KFC dołączyła do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5,7 tys. mkw. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6,5 tys. mkw., powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku. Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 tys. mkw. GLA. Zasięg odziaływania centrum obejmie ponad 200 tys. mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu.

Inwestorzy

Galeria Wołomin należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Rockcastle i Acteeum realizują także wspólnie Galerię Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.