Big Star powiększa sklep w Poznań City Center

Czwarty butik sieci Big Star w Poznaniu powiększa swoją powierzchnię i zmienia lokalizację. Nowy salon w Poznań City Center od marca 2016 roku ma 199 mkw. powierzchni.

Butik umiejscowiony dotychczas na drugim piętrze centrum w niedalekim sąsiedztwie sklepu Nike teraz jest zlokalizowany w głównej rotundzie nad fontanną.  Nowy sklep jest większy od poprzedniego o ponad 60 mkw.

Przypomnijmy, początki firmy Big Star Limited są ściśle związane z pojawieniem się marki na rynku polskim w roku 1990 na podstawie praw do dystrybucji na terenie Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Białorusi. W roku 1994 powstała polsko- szwajcarska spółka joint venture Big Star Limited, przekształcona po roku w Big Star Limited Polska, w której 2/3 stanowią polskie udziały. W ciągu kolejnych dwunastu lat firma sukcesywnie rozwijała sieć sprzedaży w kraju i za granicą. Równocześnie zwiększała udział polskiego kapitału w spółce, co w 2007 roku zaowocowało przejęciem firmy w 100 proc. przez polskich udziałowców- Bogdana Kaczmarka i Wiesława Kosterę. Obecnie Big Star Limited dysponuje siecią ponad 260 sklepów w kraju i za granicą. Rozwija sieć sprzedaży na rynkach europejskich (min. w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Białorusi i w Libanie).

Poznań City Center to największe centrum handlowe w regionie, które na 3 kondygnacjach, o łącznej powierzchni 60 tysięcy mkw., mieści ponad 200 lokali handlowych i użytkowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów jest 1,5 tys. miejsc parkingowych oraz specjalny parking dla rowerzystów. Centrum posiada bezpośrednie połączenie z dworcem kolejowym i autobusowym. Obiekt należy do ECE Projektmanagement Polska.