Big Star otworzy salon w Galerii Wołomin

Już na jesieni br. pierwsze centrum handlowe w Wołominie otworzy drzwi dla swoich klientów. Stopień komercjalizacji obiektu sięga już 80%. Do grona najemców Galerii Wołomin dołączył właśnie kolejny wiodący najemca sieciowy – Big Star.

Salon Big Star zajmie w Galerii Wołomin powierzchnię blisko 200 mkw. Lokal zostanie wykończony zgodnie z najnowszymi standardami sieci.

– Cieszy nas fakt, że kolejny ważny i cieszący się dużą popularnością najemca zdecydował się otworzyć swój sklep w naszej galerii. W chwili obecnej podpisana została już większość umów z najemcami, którzy zajmą największe powierzchnie w Galerii Wołomin i rozpoczęliśmy komercjalizację mniejszych lokali, które uzupełnią ofertę najemców kluczowych – mówi Tomasz Jopkiewicz, Senior Leasing Manager, Acteeum Central Europe – Na tym etapie jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z franczyzobiorcami znanych marek, jak i z lokalnymi przedsiębiorcami działających pod własnymi szyldami – dodaje.

W marcu przekazana została pierwsza powierzchnia do wykończenia – trwają prace w lokalu operatora spożywczego obiektu sieci Carrefour. Kolejne powierzchnie zostaną przekazane najemcom już w maju.

Mix najemców

Big Star dołaczył do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe, KFC. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5.7 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się także czterosalowe kino Helios oraz Zdrofit klub fitness o powierzchni 1245 mkw. Połączenie oferty handlowo-usługowej z bogata ofertą gastronomiczną oraz rozrywkową zapewni klientom nie tylko możliwość dokonywania zakupów, ale także spędzania wolnego czasu.

Galeria Wołomin

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w liczącym blisko 40 tys. mieszkańców Wołominie, a swoim zasięgiem oddziaływania obejmie ponad 200 tys. mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. W strefie 20 minut drogi dojazdu centrum będzie służyło 130 tys. mieszkańców, a w bezpośrednim obszarze oddziaływania 10 minut drogi dojazdu Galeria Wołomin obejmie 56 tys. mieszkańców miasta i jego najbliższych okolic. Obiekt jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem pod przyszłą zabudowę mieszkaniową. Jako miasto satelickie należące do aglomeracji warszawskiej Wołomin odnotowuje stały wzrost populacji, jak również cechujący stolicę wysoki wskaźnik siły nabywczej przewyższającej w Warszawie ponad 60% średniej krajowej przy jednoczesnym bardzo niskim nasyceniu powierzchnią handlową.

Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 tys. mkw. GLA. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6,5 tys. mkw. powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Sp. z o.o., za koordynację techniczną najemców odpowiada spółka CDI Konsultanci Budowlani. Agentem wspierającym komercjalizację jest CBRE.