Zmiany organizacyjne w Grupie Muszkieterów w Polsce

Rada Spółki Muszkieterowie i ITM Entreprises ogłosiły zmiany w organizacji Grupy w Polsce. Jérôme Laxalt i Jacques Schubert zastąpili Patricka Renault na stanowisku Prezesa Grupy w Polsce. Funkcję Prezesa ITM Polska objął Jérôme Laxalt, z kolei funkcję Prezesa spółek SCA PR Polska (Intermarché), MGI Polska (Bricomarché) i Baza Poznańska objął Jacques Schubert.

Zmiany te przygotowują do wprowadzenia nowej organizacji w Grupie, nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach, w których obecni są Muszkieterowie. Patrick Renault, który uczestniczył w rozwoju działań sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce, został wezwany do Francji, aby objąć kolejne ważne funkcje w Grupie Muszkieterów.

Jérôme Laxalt został Prezesem ITM Polska. Aderon, związany z Grupą Muszkieterów od 2000 r., do tej pory był szefem Promexu, struktury zajmującej się finansowaniem dla sklepów. Posiada sklep Intermarché w Bordeaux, we Francji i jest członkiem Zarządu ITM Entreprises.

Jacques Schubert, został Prezesem spółek SCA PR Polska (Intermarché), MGI Polska (Bricomarché) i Baza Poznańska. Do Grupy Muszkieterów dołączył w 1987 r. i jest właścicielem sklepu Intermarché w Regionie Północnym, we Francji. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Prezesa ITM Polska, następnie został członkiem Rady Spółki Muszkieterowie.

Posiadając ponad 3 590 sklepów w Europie i osiągając obrót w wysokości 39,7 miliarda euro w 2015 roku, Muszkieterowie są najważniejszymi uczestnikami handlu sieciowego. Grupa stworzona z prywatnej inicjatywy we Francji w 1969 roku zrzesza dzisiaj 3 041 niezależnych przedsiębiorców i 146 tys. pracowników. Muszkieterowie działają również w Polsce, Portugalii i Belgii. Grupa posiada następujące szyldy: Intermarché i Bricomarché w Polsce; Netto, Brico Cash, Roady i Poivre Rouge w innych krajach Muszkieterów.

Spółka Muszkieterowie ma za zadanie określać cele średnio i długoterminowe oraz przygotowywać plany perspektywiczne. Odpowiada za przestrzeganie wartości Grupy. ITM Entreprises to holding finansowy i prawny Grupy Muszkieterów, pełniący funkcję kierownictwa operacyjnego i strategicznego w stosunku do wszystkich jednostek Grupy w Europie.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 128 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska.