Rockcastle szykuje się do przejęcia kolejnych centrów handlowych

Fundusz Rockcastle podpisał przedwstępne umowy nabycia trzech centrów handlowych w Polsce: Bonarka City Center w Krakowie, Focus Mall Zielona Góra i Focus Mall Piotrków Trybunalski. Łączna kwota transakcji wyniesie 522 mln euro.

Według informacji Rockcastle Global Real Estate Company Limited przejmie Bonarka City Center od spółki Trios Dutch Holdings, która należy do TPG. Za krakowskie centrum handlowe o powierzchni ponad 92 tys. mkw. (w tym 20 tys. mkw. należących do Auchan) fundusz zapłaci 361 mln euro.

Natomiast za obiekty Focus Mall Zielona Góra (pow. 26,8 tys. mkw.) i Focus Mall Piotrków Trybunalski (pow. 35,2 tys. mkw.), których właścicielem jest Aviva Investors, Rockcastle ma zapłacić łącznie 161 mln euro. Pierwszy obiekt wyceniono na 112 mln euro, a drugi na 49 mln euro.

Ponadto południowoafrykański fundusz zwarł umowę dotyczącą refinansowania trzech centrów handlowych: Karolinka, Pogoria i Platan. Refinansowanie w kwocie 163,6 mln euro zapewni konsorcjum banków: ING Bank (Polska), Deutsche Pfandbriefbank i Helaba.

Rockcastle Global Real Estate Company jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na giełdzie w Johannesburgu oraz na Mauritiusie, a jej głównym celem jest inwestowanie w spółki zajmujące się nieruchomościami o zasięgu globalnym oraz nieruchomości komercyjne w Europie Środkowowschodniej i firmy z potencjałem dużego wzrostu wartości na całym świecie. Ostatnio Rockcastle Poland dołączył Forum w czeskim Libercu do posiadanego portfela składającego się z 4 centrów handlowych w Polsce oraz dwóch obiektów w trakcie budowy – Galerii Wołomin oraz Galerii Tomaszów. Rockcastle planuje w III kwartale 2017 roku rozpocząć rozbudowę i remont CH Platan i Solaris.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle) inwestuje w nieruchomości na całym świecie oraz spółki przynoszące duże zyski z perspektywą wzrostu wartości kapitału. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu (RPA), a jej wartość giełdowa przekracza 2 mld USD. Aktywa Rockcastle obejmują papiery wartościowe globalnych spółek nieruchomościowych działających na rynkach rozwiniętych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Singapurze, oraz portfel nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.