Intermarché na dłużej z Galerią Zaspa

Sieć spożywcza Intermarché przedłużyła na kolejny okres umowę najmu dla swojego sklepu w nowo zmodernizowanej Galerii Zaspa w Gdańsku.

Sklep Intermarché jest głównym operatorem spożywczym w Galerii Zaspa (dawniej ETC Gdańsk). Funkcjonuje na jej terenie nieprzerwanie już od 17 lat i pozostanie w obiekcie na kolejne 10 lat. Sklep o powierzchni blisko 1,7 tys. mkw. jest największym najemcą galerii.

Przedłużenie umowy najmu i zapowiedź modernizacji sklepu

– Długa tradycja handlowa obiektu oraz jego wysoka pozycja w świadomości klientów sprawiają, że centrum cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Dzięki modernizacji budynek zyskał komfortowe wnętrza i został dostosowany do aktualnych trendów rynkowych. Dlatego przedłużenie umowy było dla nas decyzją naturalną – mówi Thierry Klupczynski, właściciel Intermarché w Galerii Zaspa.

– W 2017 roku planujemy remont i wdrożenie nowego konceptu sklepu, który stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów. Wierzymy, że te zmiany wpłyną także na sukces całego obiektu – dodaje.

Galeria Zaspa została otwarta po modernizacji w kwietniu br. Przebudowa centrum została zrealizowana na podstawie umowy joint venture pomiędzy Grupą Capital Park oraz Akron Group. Powierzchnia obiektu wynosi ok. 8,8 tys. mkw. i znajduje się na niej 37 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne.

– Decyzja Intermarché to dla nas dowód zaufania oraz potwierdzenie jakości Galerii Zaspa po gruntownej modernizacji. Już dziś widzimy, że obiekt cieszy się wysoką odwiedzalnością, a najemcy osiągają bardzo dobre wyniki. Decyzję Intermarché, jednego z kluczowych najemców, o przedłużeniu najmu na kolejne 10 lat przyjęliśmy z zadowoleniem – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Park.

8,8 tys. mkw. powierzchni najmu i blisko 40 sklepów

Wśród najemców centrum znajdują się ogólnopolskie marki m.in. supermarket Intermarche, drogeria Rossmann, salon RTV Euro ADG, Calypso Fitness Club, KiK, sklepy odzieżowe Textil Market, Natalia Strojna i Exxelent, cukiernia Sowa, Domino’s Pizza, salon prasowy Inmedio oraz apteka Dbam o Zdrowie. Lokalnych najemców reprezentują m.in. piekarnia Szydłowski, ZOO Karina czy sklep kolonialny Camellia. Galeria zapewnia także dostęp do usług potrzebnych do realizacji bieżących potrzeb klientów. Na jej terenie działa pralnia, kwiaciarnia, kantor, fotograf, serwis GSM, punkt z usługami krawieckimi oraz centrum diagnostyczne Synevo.

Galeria Zaspa (dawne ETC Gdańsk) to centrum handlowe zlokalizowane w gdańskiej dzielnicy Zaspa. W latach 2015/2016 obiekt przeszedł gruntowną modernizację, zrealizowaną przez Grupę Capital Park (inwestora) oraz Akron Group (właściciela obiektu).

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Specjalizuje się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych oraz modernizacji obiektów handlowych i usługowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów, zlokalizowanych w 39 miastach.