Aplikacja Listonic sprawdza się w drogeriach Rossmann

Aż 9 na 10 klientów korzystających z aplikacji Listonic wybiera Rossmanna, gdy planuje swoje drogeryjne zakupy – tak wynika z raportu przygotowanego przez twórców najpopularniejszej aplikacji mobilnej z listą zakupową w Polsce. Rossmann zdominował kategorię drogerie, znalazł się też w ścisłej czołówce Czempionów Wzrostu.

Ranking sieci handlowych w Polsce jest przygotowywany co roku. Listonic przebadał 100 tys. wybranych użytkowników. Zestawienie stworzono na podstawie list zakupowych z 2016 r., gdy użytkownicy zapisywali gdzie będą robić swoje zakupy podając nazwę sklepu.

Rossmann był bezkonkurencyjny w kategorii drogerie zdobywając 1. miejsce (90,37 proc.). Drugi był Super-Pharm (4,89 proc.), a kolejne miejsca przypadły Hebe (3,23 proc.) i Drogeriom Natura (1,51 proc.). Tym samym firma zanotowała wzrost o 1,8 proc względem 2015 r.

– Zwiększenie udziału spowodowało, że znaleźliśmy się na 2. miejscu wśród Czempionów Wzrostu, czyli grona firm, które urosły najbardziej – informuje biuro prasowe Rossmann. Pierwsza była Biedronka (2,38 proc.), a trzeci Lidl (1,29 proc.).

Najpopularniejsza lista zakupów

Listonic jest darmową aplikacją pomagającą w planowaniu i robieniu zakupów. Pozwala na wygodne tworzenie i współdzielenie list zakupów. Opcja automatycznej synchronizacji sprawia, że listy zawsze są aktualne, a zakupy robi się szybko i sprawnie. To najpopularniejsza lista zakupów w Polsce.

Listonic dostępny jest zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na wszystkich najważniejszych platformach mobilnych. Aplikację można poprać z App Store, Google Play oraz Windows Marketplace.