Nowa sieć supermarketów na warszawskim rynku

Należąca do francuskiej Grupy Muszkieterów sieć Intermaché zadebiutuje na stołecznym rynku. Pierwszy supermarket tej sieci w Warszawie będzie miał ponad 2600 mkw. powierzchni. Będzie zlokalizowany w jednym z nowo powstających centrów handlowych.

Intermaché to międzynarodowa sieć supermarketów spożywczych działająca w ramach Grupy Muszkieterów, największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców. W Polsce funkcjonuje obecnie już ponad 230 sklepów Intermarché. Cały czas uruchamiane są kolejne, jednak dotychczas żaden z nich nie powstał w Warszawie. Teraz to się zmieni. Podpisanie umowy najmu w jednym z nowo powstających centrów handlowych oznacza debiut tej marki w Warszawie. 

Szeroki asortyment

Oferta Intermarché wyróżnia się m.in. tradycyjnymi wyrobami, produkowanymi na miejscu według polskich receptur, świeżym pieczywem, produktami ekologicznymi i bio oraz doskonałym wyborem win, selekcjonowanych przez enologa. Intermarché prowadzi też sprzedaż wielu produktów niedostępnych w sklepach innych sieci w Polsce, pochodzących z Francji, z 60 zakładów należących do Grupy.

Na półkach supermarketów znaleźć można artykuły dla zwierząt domowych, w tym szeroki wybór karm, m.in. w wysokogatunkowe zbilansowane pokarmy przeznaczone dla profesjonalnych hodowców.

Gracz europejskiego formatu

Posiadając ponad 3 590 sklepów w Europie i osiągając obrót w wysokości 39,7 miliarda euro w 2015 roku, Muszkieterowie są najważniejszymi uczestnikami handlu sieciowego. Grupa stworzona z prywatnej inicjatywy we Francji w 1969 roku zrzesza dzisiaj 3 041 niezależnych przedsiębiorców i 146 tys. pracowników. Muszkieterowie działają również w Polsce, Portugalii i Belgii. Grupa posiada następujące szyldy: Intermarché i Bricomarché w Polsce; Netto, Brico Cash, Roady i Poivre Rouge w innych krajach Muszkieterów.

Poza liczącą 232 supermarkety siecią Intermarché, Grupa Muszkieterów posiada w swoim portfolio w Polsce również 134 supermarkety typu „dom i ogród” działające pod logo Bricomarché oraz 62 stacje paliw.