Grupa Hosso nowe projekty galerii zaprezentuje na Shopping Center Forum 2017

O ponad 30 tys. mkw. dzięki nowym inwestycjom powiększy się oferta grupy galerii handlowych Hosso. Inwestor nowe projekty przedstawi na Shopping Center Forum 2017 Spring Edition.

Grupa Hosso zapowiedziała cztery inwestycje: w Gubinie, Świdwinie, Policach oraz Drawsku Pomorskim, a wkrótce ogłosić ma kolejne lokalizacje, w których pojawi się Galeria Hosso. – Wierzymy w potencjał małych i średnich miast – mówi Karen Hovsepyan, prezes zarządu Hosso.

Galerie Hosso zdecydowały przedstawić swoją ofertę podczas Shopping Center Forum. Będzie to okazja do rozmowy o istniejących obiektach, ale i galeriach będących w trakcie budowy. Grupa liczy nie tylko na odświeżenie dotychczasowych kontaktów, ale i na poznanie nowych firm i branż, które tak jak Hosso są w trakcie silnej ekspansji i są gotowe do współpracy przy tworzeniu wachlarza kontrahentów w galeriach.

Podczas wiosennej edycji SCF z przedstawicielami firmy będzie można spotkać się przy stoisku 1.4. To pierwsze forum, w którym Hosso występuje w charakterze wystawcy.

Galerie, które zmieniają przestrzeń miasta

– Doskonałym przykładem sukcesu Galerii Hosso jest galeria położona w turystycznym Kołobrzegu. Pozostałe inwestycje w Szczecinku, Gryficach czy Białogardzie również pokazały, że nasze galerie zmieniają przestrzeń miasta, aktywizując życie w swoim otoczeniu – mówi Karen Hovsepyan.

– Staramy się by prócz funkcji handlowej, Hosso spełniało również rolę kulturotwórczą i rozrywkową. Dzięki wsparciu lokalnych władz, nasze dotychczasowe inwestycje stały się miejscem spotkań lokalnej społeczności. To w galeriach dzieje się wiele wydarzeń, które wcześniej odbywały się w przestrzeni miasta – podkreśla prezes zarządu Hosso.

Mocna ekspansja

Ten rok jest rokiem intensywnej ekspansji. Inwestor rozpoczyna budowę czterech galerii handlowych o łącznej powierzchni ponad 30 tys. mkw oraz biurowca z lokalami usługowymi w Koszalinie.

Największa galeria powstanie w transgranicznym Gubinie – pojawi się tam 11 tys. mkw. przestrzeń, nastawiona zarówno na klientów polskich jak i niemieckich.

Rozpoczęła się także budowa Galerii w Świdwinie, jej otwarcie zaplanowano na ostatni kwartał 2017 roku.

Dodatkowo Hosso pojawi się w pobliskich Szczecinowi Policach, adaptując istniejące tam wcześniej centrum handlowe.

Natomiast inwestycja w Drawsku Pomorskim ma przyciągnąć również żołnierzy z rodzinami ze stacjonujących tu jednostek NATO. W odpowiedzi na oczekiwania rynku inwestor zdecydował się na powiększenie swojej oferty wynajmu biur i lokali o biurowiec zlokalizowany w centrum Koszalina.

Ważne decyzje dotyczące komercjalizacji

– Jesteśmy na zaawansowanym etapie komercjalizacji większości inwestycji. Decydując się na budowę galerii w mniejszych miejscowościach musimy bardzo dokładnie ustalić profil klienta i jego oczekiwania. Każde miasto ma swoją specyfikę, dla której musimy dobrać wachlarz najemców. Bogata i różnorodna oferta, jest kluczem do osiągnięcia pożądanego dla nas oraz najemców wyniku finansowego – wyjaśnia Karen Hovsepyan, prezes zarządu Hosso.

– Szczególnie istotna jest dywersyfikacja oferty w Drawsku Pomorskim oraz Gubinie. W obu lokalizacjach ważnym punktem prócz części handlowej będzie również powierzchnia gastronomiczna rozrywkowa czy usługowa – tłumaczy Karen Hovsepyan, i dodaje: – Nasz dział ekspansji intensywnie pracuje nad poszukiwaniem kolejnych miast z dużym potencjałem handlowym i gospodarczym. W najbliższym czasie ogłosimy kolejne lokalizacje, w których rozpoczniemy budowę.