Drogeryjny gigant w Dekadzie Nysa

Postępuje komercjalizacja Dekady Nysa. Rossmann, wiodąca na polskim rynku marka w segmencie drogeryjnym, dołącza do grona najemców galerii, w której zajmie lokal o powierzchni 480 mkw.

Dekada SA, inwestor i deweloper Dekady Nysa, zapowiada otwarcie obiektu na ostatni kwartał 2018 roku.

– Wieloletnia, przebiegająca na zasadzie partnerskich relacji współpraca z Rossmannem układa się pomyślnie, czego owocem jest podpisanie umowy najmu lokalu w Dekadzie Nysa – to już 10. Dekada, w której znajdzie się Rossmann, co niezmiernie nas cieszy. Powierzchnia handlowa obiektu budzi duże zainteresowanie potencjalnych najemców. Proces komercjalizacji rozpoczęliśmy niedawno, a już teraz w gronie najemców obiektu znajdują się m.in. CCC, YES, lodziarnio-kawiarnia Grycan, znana sieć sklepów sportowych oraz Rossmann – mówi Wojciech Nowakowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Komercjalizacji, Dekada SA.

20 tys. mkw. GLA w Dekadzie Nysa

Galeria Dekada w Nysie będzie dwupoziomowym budynkiem o powierzchni liczącej przeszło 20  tys. mkw. GLA, na której zlokalizowanych zostanie ponad 90 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z czteroekranowym multipleksem kinowym. Dla wygody klientów w galerii powstanie podziemny parking na ponad 440 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy rynkiem a dworcami PKS i PKP, tuż przy głównej arterii miasta. Otwarcie Dekady Nysa, której inwestorem i deweloperem jest Dekada SA, nastąpi w ostatnim kwartale 2018 roku.

– Uważnie wybieramy miejsca naszych inwestycji, uwzględniając przy tym zmieniające się trendy społeczne i gospodarcze. W ostatnim czasie handel powraca do centrów miast, czego odzwierciedleniem jest lokalizacja kolejnej inwestycji Grupy Dekada w śródmieściu Nysy. Dekada Nysa będzie nowoczesną galerią handlową, która jednocześnie doskonale wkomponuje się w zabytkowy charakter miasta, co było jednym z założeń projektu architektonicznego obiektu – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Dekada SA.

Projekt Dekady Nysa

Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy. Dekada Nysa będzie przyjaznym, wielofunkcyjnym obiektem pełniącym rolę centrotwórczą. Doskonale wpisze się w istniejącą tkankę urbanistyczną miasta i jednocześnie zachowa historyczny charakter okolicy. Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Rossmann to jedna z najpopularniejszych marek w Polsce, gdzie posiada gęstą sieć drogerii w licznych miastach. Klientów przyciąga bogatą ofertą oraz atrakcyjnymi cenami i promocjami. W asortymencie drogerii znajdują się m.in. kosmetyki i dermokosmetyki do makijażu oraz ciała, perfumy i wody toaletowe, produkty dla dzieci, artykuły dla zwierząt i domu oraz chemia gospodarcza. Rossmann produkuje również szeroką paletę produktów pod markami własnymi, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. W galerii handlowej Dekada Nysa zajmie lokal liczący 480 mkw.