5 lat Dekady Żyrardów

Pięć lat temu spółka Dekada otworzyła śródmiejską galerię handlową w Żyrardowie. W tym miesiącu świętuje okrągłą rocznicę funkcjonowania Dekady Żyrardów, która notuje świetne wyniki odwiedzalności.

Dekada Żyrardów jest nowoczesnym obiektem handlowo-usługowym, pierwszym tego typu w mieście, usytuowanym w centrum Żyrardowa. Dokładnie 16 maja 2012 roku zawitali do niej pierwsi klienci. Na powierzchni 3,8 tys. mkw. znajduje się 13 lokali zajmowanych przez popularne marki, tj. m.in. H&M, Mohito, Hebe, Martes Sport, Mila, RTV Euro AGD, YES. Dekada Żyrardów cieszy się popularnością wśród klientów, czego dowodem jest stale rosnący poziom odwiedzalności.

– Żyrardowska galeria Dekada została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców miasta i okolic, którzy tłumnie ją wizytują – poziom odwiedzalności obiektu rośnie sukcesywnie z miesiąca na miesiąc. Od początku tego roku obserwujemy tendencję wyłącznie wzrostową, podobnie jak w poprzednich latach, kiedy to odwiedzalność wzrosła aż o 25 proc. – mówi Michał Belta, Dyrektor Galerii Handlowej Dekada Żyrardów.

FootFall w Dekadzie Żyrardów

– Popularność Dekady Żyrardów przekłada się nie tylko na bardzo dobry footfall, ale też na satysfakcjonujące obroty najemców, którzy są zadowoleni z obecności w obiekcie. My z kolei dbamy o to, by oferta handlowa była atrakcyjna i dopasowana do potrzeb lokalnej społeczności – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekady SA.

– Dekada Żyrardów i jej bardzo dobre wyniki to dla nas potwierdzenie, że mieszkańcy doceniają lokalizację obiektu w sercu Żyrardowa, a tym samym że handel z sukcesem powraca do centrów miast – dodaje A.Walczak.

Po 5 latach funkcjonowania na rynku Dekada Żyrardów przechodzi proces rekomercjalizacji, za który odpowiada firma BOIG Property Consulting. Na przedłużenie umów najmu zdecydowały się marki tj. m.in. popularna sieć odzieżowa H&M, drogeria Hebe, elektromarket RTV Euro AGD. W gronie nowych najemców znajdują się m.in. sklep sportowy Martes Sport, salon obuwniczy Kangur czy Apteka Ziko.

– Salon Martes Sport bardzo dobrze się przyjął w Dekadzie Żyrardów – odwiedzalność systematycznie rośnie, a sportowy asortyment zyskał grono lojalnych klientów. Komfort pracy w obiekcie jest bardzo dobry, doceniamy również szybki i bezproblemowy kontakt z zarządcą galerii. Jesteśmy zadowoleni z obecności w Dekadzie Żyrardów – mówi Beata Krawcow, kierownik salonu Martes Sport w Dekadzie Żyrardów.

Ulokowana w centrum Żyrardowa galeria Dekada to obiekt typu convenience shopping center. W strefie bezpośredniego oddziaływania Dekady Żyrardów do 20 min jazdy samochodem znajduje się aż 118 tys. mieszkańców. W obiekcie zatrudnionych jest około 140 osób.

11 obiektów pod szyldem Dekada

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.