Katowice: w listopadzie 2017 roku otwarcie nowej galerii handlowej

W Katowicach jeszcze w tym roku powstanie nowe centrum handlowe. Budowa Tauzen Parku przy ul. Ułańskiej już się rozpoczęła.

Inwestorem nowo powstającego obiektu handlowego jest spółka Asset Real.

– Pozwolenie na budowę obiektu otrzymaliśmy 28 kwietnia tego roku. 8 maja przekazaliśmy teren generalnemu wykonawcy inwestycji – spółce AnnaBud. Planowany termin otwarcia Tauzen Park to koniec listopada 2017 roku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Adrian Ziaja, współwłaściciel firmy Asset Real, która jest inwestorem projektu.

Ponad 4 tys. mkw. GLA w Tauzen Park

Tauzen Park powstanie na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Powierzchnia najmu dwukondygnacyjnego budynku będzie wynosić 4,1 tys. mkw.

– W obiekcie znajdzie się 6 lokali handlowych. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 90 proc. Mamy już podpisane większość umów najmu. Pozostał jeszcze jeden wolny lokal w sprawie którego trwają negocjacje – informuje Adrian Ziaja.

Jak podkreśla inwestor, Tauzen Park to obiekt, który ma spełnić potrzeby zakupowe mieszkańców osiedla Tysiąclecia. – Zamierzamy wzbogacić handel na osiedlu o ofertę, której jeszcze tu nie ma – podsumowuje współwłaściciel firmy Asset Real.

Inwestor – spółka Asset Real

Tauzen Park powstaje przy ul. Ułańskiej w miejscu zlikwidowanego parkingu, w sąsiedztwie takich sklepów jak Aldi i Biedronka oraz restauracji Mc Donalds’.

Firma Asset Real to nowa na rynku nieruchomości handlowych spółka, której Tauzen Park to pierwszy tego typu projekt. Wcześniej współzałożyciel firmy – Adrian Ziaja współpracował z takim inwestorami jak TREI Real Estate, Elbfonds czy Vertano. W jego portfolio jest kilka projektów handlowych, m.in. w Chełmie, Nysie i Milanówku oraz galerie: Sieradzka, Józefosław i Druskienicka w Poznaniu.