5 lat Dekady Olsztyn

Dekada Olsztyn działa już 5 lat. Centrum handlowe w formacie convenience sukcesywnie odnotowuje stale rosnące wyniki odwiedzalności oraz obrotów i wzmacnia swoją pozycję na lokalnym rynku.

Dekada Olsztyn to nowoczesne i funkcjonalne centrum handlowe, piąte z kolei w portfolio Dekady SA – inwestora i dewelopera nieruchomości komercyjnych. Na powierzchni 3,7 tys. mkw. GLA znajduje się 14 salonów popularnych i pożądanych marek – wśród nich są m.in. Biedronka, Subway, Rossmann, Empik, CCC, Textil Market, Pepco, Apteka, kiosk Ruchu i inne.

– Z perspektywy 5 lat funkcjonowania Dekady w Olsztynie oceniamy inwestycję jako bardzo udaną. Lokalizacja centrum handlowego w tym mieście sprawdziła się – olsztyński rynek oddziałuje na cały region, a mieszkańcy mają wysoką siłę nabywczą, stanowiącą aż blisko 115 proc. średniej krajowej, dzięki czemu liczba potencjalnych klientów jest bardzo duża. Ponadto format convenience shopping center jest dogodny dla konsumentów  z Olsztyna i okolic, co przyczyniło się do tego, że centrum Dekada bardzo dobrze przyjęło się na lokalnym rynku  – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu spółki Dekada SA.

Tenant mix Dekady Olsztyn

Sukces funkcjonującej od czerwca 2012 roku Dekady Olsztyn jest wynikiem m.in. zarówno dobrze dobranego tenant mixu, jak i doskonałej lokalizacji pomiędzy kluczowymi ulicami Olsztyna: Partyzantów i Kościuszki, w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS, dzięki czemu wygodnych zakupów mogą dokonywać nie tylko mieszkańcy miasta, ale też podróżni.

– Strategia lokalizacji obiektów handlowych w  centrum miasta oraz w pobliżu dworców doskonale się sprawdza, co bardzo dobrze widać na przykładzie Dekady Olsztyn, która notuje wysokie i ciągle rosnące wyniki odwiedzalności. To pokazuje, że ma mocną pozycję na rynku i jest obiektem, którego dobrze dopasowaną ofertę cenią konsumenci – dodaje A. Walczak.

Po 5 latach obecności na rynku olsztyńska Dekada przechodzi proces rekomercjalizacji, za który odpowiada firma BOIG Property Consulting. Kończące się umowy najmu przedłużyły m.in. CCC oraz Textil Market, a do grona najemców dołączył T-Mobile. Popularna marka dyskontowa, Pepco, zdecydowała się na powiększenie dotychczas zajmowanego lokalu do ponad 400 mkw.

– Pepcp nieustannie się rozwija i powiększa liczbę swoich placówek, ale też, tam gdzie jest to możliwe, rozbudowuje istniejące lokalizacje. Dzięki dobrej współpracy z zarządcą Dekady Olsztyn, również tutaj udało nam się powiększyć nasz sklep, w skutek czego klienci obiektu mają możliwość jeszcze bardziej komfortowych zakupów – mówi Katarzyna Wilczewska, Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Pepco.

11 obiektów pod szyldem Dekada

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.