Hosso w Świebodzinie z generalnym wykonawcą

Grupa Hosso wybrała Pekabex BET S.A. na generalnego wykonawcę Galerii Handlowej Hosso w Świebodzinie. Trwa budowa, która zakończy się już w czerwcu 2018.

– Dokonując wyboru generalnego wykonawcy kierowaliśmy się jakością wykonywanych prac oraz terminem ich realizacji. Ze swej strony zadbaliśmy o zgodny z naszymi standardami projekt architektoniczny, najwyższej klasy materiały, nowoczesną aranżację i modernistyczne wykończenie – mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Zarządu Grupy Hosso.

Pekabex to jedna z najprężniej działających na rynku firm o polskim kapitale, zatrudnia ponad 1 tys. osób w kraju i za granicą. Od 2015 roku znajduje się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, realizuje kontrakty na terenie całej Polski, a także Europy.

Otwarcie w III kw. 2018

Galeria Hosso w Świebodzinie to już drugi, po galerii w Gubinie, projekt w województwie lubuskim. Sama budowa zajmie 12 tys. mkw. a przynależeć do niej będzie 400 miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany będzie w sąsiedztwie słynnej figury Chrystusa Króla, dużego skupiska osiedli, przy głównym zjeździe z drogi S3.

Inwestor zapowiedział otwarcie na III kwartału 2018 roku. Wśród najemców pojawią się ogólnopolskie sieci handlowe z szeroką ofertą modową, sportową, obuwniczą oraz AGD, dużą przestrzeń zająć mają kawiarnie i restauracje, nie zabraknie również oferty związanej z usługami, rozrywką, fitnessem oraz przestrzenią dla najmłodszych.

Kolejne inwestycje

Tuż przed Świebodzinem oddany do użytku zostanie obiekt w transgranicznym Gubinie. Galeria stanie w odległości 100 m od granicy polsko-niemieckiej, zajmie 11 tys. mkw., w jej bezpośrednim sąsiedztwie pojawi się 130 miejsc parkingowych.

Trwa również budowa Galerii w Drawsku Pomorskim. Miasto znane jest z największego poligonu w Europie, w którym stacjonują żołnierze z wojsk NATO. Najbliższa galeria handlowa oddalona jest o półtorej godziny drogi od miasta, dlatego zasięg odziaływania Hosso obejmie miedzy innymi takie miejscowości jak Czaplinek, Złocieniec, Łobez, Węgorzyno, Kalisz Pomorski.

Grupa Hosso w 2017 swoją ofertę powiększyła o galerie zlokalizowane w Policach oraz Świdwinie. Na 2018 rok zaplanowano otwarcia kolejnych budynków w Gubinie, Świebodzinie, Złocieńcu, Drawsku Pomorskim. Inwestor nadal poszukuje gruntów pod budowę galerii handlowych w Polsce Północnej i Zachodniej.